« Tagasi

Üleskutse: kaunista oma kodu Eesti sünnipäeva auks!

Eesti Vabariik tähistab 24.veebruaril oma 100. aastapäeva. Otepää Vallavalitsus ja Otepää Talispordimuuseum kutsub üheskoos kõiki otepäälasi vabariigi auks kodusid kaunistama.


Otepää vallavanem Kaido Tamberg paneb kõigile südamele, et vabariigi aastapäeval heisataks riigilipp. „Otepää on Eesti lipu häll ning rahvusvärvid ja iseseisvus on midagi, mis on meile kõigile südamelähedane," sõnas Kaido Tamberg. „Kutsun kõiki majaomanikke ja ka teisi üles sellel tähtpäeval Eesti lippu heiskama!" Lisaks lippudele on aga võimalik oma kodu ka teisiti kaunistada. Otepää Vallavalitsus ja Eesti Talispordimuuseum kutsubki kõiki vallakodanikke üles vabariigi aastapäeva auks meisterdama jäälaternaid.

„Jäälaterna valmistamine on imelihtne, lähiaja miinuskraadid lubavad seda teha. Jäälaterna valmistamiseks on vaja kahte ämbrit ja küünalt," seletas Otepää Talispordimuuseumi juhataja Jana Mae.   

Suurest ämbrist tuleb täita kolmveerand veega ja panna väiksem anum koos raskusega suure ämbri sisse. Üle suure ämbri tuleb panna kaas peale.  Ämber tuleb õue seisma viia,  kuni vesi on jäätunud. Seejärel tuleb suur ämber kasta korraks kuuma vette, et jäälatern sealt lahti tuleks. Ka väiksesse anumasse peaks valama veidi kuuma vett, et sellegi saaks eemaldada. Seejärel tuleb küünal asetada tekkinud lohku ja latern õue sobivasse kohta.