« Tagasi

Valgamaa ootab kandidaate teenetemärkidele

Valgamaa Omavalitsuste Liit ootab taotlusi maakonna teenetemärkidele 14. veebruariks 2018.
 
Valgamaal antakse sellel aastal juba kaheteistkümnendat korda välja maakonna teenetemärke. Traditsiooniliselt antakse aumärke Eesti Vabariigi aastapäeval. Tänavu tähistatakse Eesti Vabariigi 100. aastapäeva kõigis maakonna kohalikes omavalitsustes – Valgas, Tõrvas ja Otepääl.
 
​Valgamaa Vapimärk on maakonna kõrgeim autasu, mis antakse elutöö eest neile, kes oma töö ja tegevusega on kaasa aidanud maakonna arengule.
 
Valgamaa Teenetemärk on mõeldud kodanikele, kes oma töö ja tegevusega on panustanud Valgamaa arengusse või kes on silma paistnud märkimisväärse, maakonna jaoks olulise teo või saavutusega.
 
​Taotlusi ja ettepanekuid teenetemärkide andmiseks on õigus esitada Valga maakonna vallavalitsustel ja volikogudel, Valgamaal tegutsevatel juriidilistel isikutel, erakondadel, liitudel, ühingutel, seltsidel, klubidel ja eraisikutel.
 
​Taotlused ja ettepanekud palume esitada kirjalikult või elektrooniliselt Valgamaa Omavalitsuste Liidule (Kesk 11, 68203 Valga, e-post: valgamaa@valgamaa.ee ) hiljemalt 14. veebruariks 2018. Teenetemärgi taotlusvorm on leitav siin. Vapimärgi taotlusvorm on leitav siin
 
​Taotluste vormid, samuti lisainfo vapi- ja teenetemärkide kohta on leitav Valgamaa Omavalitsuste Liidu kodulehelt valgamaa.ee . Samas on leitavad ka Valgamaa Vapi- ja Teenetemärgi saajad läbi aegade.
 
​2017. aastal pälvis Valgamaal vapimärgi Uno Heinla  ning teenetemärgi sai Olavi Napritson ja Arno Anton.
 
 
Valgamaa Vapi- ja Teenetemärkide kavandite autor on heraldikaekspert Priit Herodes, metallitööd teostas OÜ Sporrong Eesti.