« Tagasi

Otepää Avatud Noortekeskuse juhataja Kätlin Nukka pälvis kodanikupäeva aumärgi

27. novembril 2017 andis siseminister Andrus Anvelt üle  viieteistkümnele silmapaistvale inimesele üle kodanikupäeva aumärgid. Kodanikupäeva aumärkide saajate seas oli ka Otepää Avatud Noortekeskuse juhataja Kätlin Nukka.
 
Siseministeerium annab kahekümnendat korda välja kodanikupäeva aumärke inimestele, kes on oma kogukonnas või laiemalt ühiskonnas jätnud olulise jälje, edendades kodanikukasvatust, väärtustades kodanikuteadvust või tehes vabatahtlikku tööd oma kogukonnas.  Tänavu esitati aumärgi komisjonile 81 ettepanekut aumärgi andmiseks, Kätlin Nukka esitas Otepää Vallavalitsus.  Otepää valla poolt oli Tallinnas teda õnnitlemas Otepää Vallavolikogu esimees Jaanus Barkala.
 
Kätlin Nukka on lõpetanud Otepää Gümnaasiumi ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias huvijuht-loovtegevuse õpetaja eriala. Otepää Avatud Noortekeskuse juhina alustas ta tööd 2015. aastal. Lisaks sellele tegutseb ta ujumistreenerina. 
 
Kätlin otsib väsimatult noortele sobivaid võimalusi vaba aja veetmiseks. Nii on noortekeskusel nüüd piljardilaud, matkatarvikud, bänditegemiseks pillid ning käima on lükatud kalastusring ja robootikaring. Et oleks koht, kus pillioskust näidata, korraldab ta ka Valgamaa noortebändide festivali. Samuti on ta taaselustanud malevatraditsiooni – nii on Otepää noortemalev nüüdseks kaks suve edukalt tegutsenud. Kätlin paistab silma oma aktiivsuse, elurõõmsa hoiaku ja lahkusega. Töö noortega paneb tema silmad särama, tal jätkub alati energiat, et koos noortega midagi põnevat ja harivat ette võtta. Vaatamata oma noorele eale oskab Kätlin ennast noortega koos töötades väga hästi kehtestada ning on vajadusel range ja nõudlik.  
 
„Mulle tuli kodanikupäeva aumärgi saamine suure üllatusena," tunnistas Kätlin Nukka. „Kui 81 inimese seast on sind välja valitud, siis on see uhke tunne küll! Kindlasti on see üks meeldejäävamaid sündmusi minu elus."
 
Tallinnas, Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones toimunud pidulikul tunnustusüritusel said lisaks Kätlin Nukkale aumärgi Valgamaalt ka  Hilma Karu Tõrvast. Aumärgi pälvisid Anne Kaskman, Nadezdha Geryak, Kristiina Tõnnisson, Mare Abner, Antero Noor, Kaur Vahtrik, Maimu Liis Nõmmik, Maris Jõgeva, Triin Bõstrov, Igor Taro, Vilve Kirs, Anneli Mikiver, Heiki Magnus.
 
Fotol: Kätlin Nukka, foto: Monika Otrokova
 
 
Foto: kodanikupäeva aumärk, foto: Monika Otrokova