« Tagasi

Otepää valla aasta isa on Silver Eljand

Otepää Naisselts valis tänavuseks valla aasta isaks suusatreeneri Silver Eljandi. Aasta isa tunnustatakse 11. novembril 2017 kell 12.00 Otepää Kultuurikeskuses. Samas toimub ka traditsiooniline sünnikirjade üleandmine kõige väiksematele vallakodanikele.
 
Otepää Naisseltsi esinaise Ene Raudsepa andmeil esitati aasta isa nimetusele sellel aastal kolm kandidaati – lisaks Silver Eljandile ka loodusfotograaf Arne Ader ja Tehvandi Spordikeskuse hooldustöötaja Raido Mõttus. „Kõik isad ja vanaisad on väga oodatud kontserdile," lisas Ene Raudsepp. 
 
Aasta isa kontserdil esinevad Otepää Muusikakooli õpilased, kaetud on kohvilaud. Kontserdil antakse üle ka sünnikirjad uutele vallakodanikele, kes on sündinud ajavahemikul 01.04. – 30.09.2017. Sündis 18 uut ilmakodanikku, neist 9 poissi ja 9 tüdrukut. Lisaks sünnikirjadele saavad lapsed mälestuseks graveeringuga fotoalbumi, lasteraamatu „Pisike puu" ja MTÜ Karukäpa poolt kootud papud.
 
Piduliku tunnustamisürituse korraldavad Otepää Kultuurikeskus, Otepää Naisselts ja Otepää Vallavalitsus.
 
Otepää valla aasta isa Silver Eljand on Otepää suusatreener. Tal on kaks last ja kaks lapselast. Silver Eljand on lõpetanud Otepää Keskkooli ja Tartu ülikooli  kehakultuuriteaduskonna. Ta on olnud NSV Liidu noortemeister nii suusahüpetes kui ka kahevõistluses ja Eesti meister suusahüpetes.  Silver Eljand on Otepää suusahüppajate treener alates 1977. aastast käesoleva ajani. Ta on treeneri Heido Meema töö jätkaja nii treeneriametis kui ka hüppemägede arendamisel. 40-ne tööaastaga on tema käe all üles kasvanud lugematu arv Eesti meistreid ja medalimehi. Silver Eljand on abielus alates 1980-st aastast Otepää Gümnaasiumi muusikaõpetaja Eve Eljandiga, kellega on ühiselt üles kasvatatud kaks last. Vanaisaks olemist peab Silver oma suurimaks õnneks ja saavutuseks. Hüppemägedel kavatseb Eljand tegutseda seni kuni jõudu ja jaksu on ja ikka nii, et Eesti parimsuusahüppemeeskond oleks pärit Otepäält. 
 
Aasta isa nominent Arne Ader on tuntud loodusfotograaf. Tal on kaks last, keda ta on üksi kasvatanud ja üks lapselaps. Arne on väga sõbralik ja alati abivalmis ning oma lastele heaks eeskujuks. Pildistamisel on Arne Ader keskendunud Eestimaa looduse mitmekesisusele nii ajas, ruumis kui ka liigiliselt, tema töid saab näha Loodusemehe pildipangas, ta on välja andnud Otepää pildiraamatu ning tema fotosid kohtab igal pool.
 
Aasta isa nominent Raido Mõttus töötab Tehvandi Spordikeskuses hooldustöötajana. Tal on kolm last ja üks lapselaps. Raido on töökas ja hooliv isa, kellelt on lapsed saanud hoolt, eeskuju, kuidas teha tööd ning olla aus ja abivalmis. Ta on oma lapsi nende huvihariduses tegutsemisel igati toetanud, noorim poja võistlustantsu medalid on ka tema medalid.