« Tagasi

Valga maavalitsus ootab aasta isa kandidaate

Valga maavalitsus ootab kõiki organisatsioone, asutusi ja eraisikuid aktiivselt esitama Valgamaa aasta isa kandidaate. 
 
Aunimetus antakse pereisale, kes on tubli perekonnapea ja lapsevanem, olles laste kasvatamisel eeskujuks ning kes paistab silma nii kutsealal kui ühiskondlikus tegevuses. 
 
Aunimetuse eesmärk on väärtustada isadust ning isa rolli perekonnas. Ettepanekuid saab esitada 31. oktoobrini (k.a). 
 
Kandidaadina võib üles seda valgamaalase, kes on hea isa  ühele või enam lapsele (võivad olla ka kasulapsed). Ettepanekud aunimetusele, kus on ära märgitud kandidaadi ees- ja perenimi, 
elukoht, töökoht, amet, laste arv, nende vanused ja nimed ning kandidaadi lühike elukäik koos põhjendusega, tuleb saata aadressile info@valga.maavalitsus.ee  või postiga Kes 12, Valga 68203. 
 
Vastava ankeedi leiab maavalitsuse kodulehelt.
 
Valgamaa aasta isa kuulutatakse välja 8.novembril Valga Kultuuri- ja huvialakeskuses toimuval üritusel „Kaunimad aastad", mille raames toimub ka austamisgala maakonna abielupaaridele, 
kellel täitus või täitub tänavu 25, 50 või enam abieluaastat.
 
2014 sai aasta isaks Aleksander Zemskov ja 2015 pälvis tunnustuse Vahur Lääts Tõrvast ning 2016 aastal krooniti tiitliga Aare Hiob Taheva vallast.
 
Aasta isa valib Valgamaa aasta ema ja isa komisjoni ning tunnustusürituse korraldab Valga maavalitsus. Maavalitsus annab aasta isa tiitlit välja viimast korda. 
Loodetavasti ilus traditsioon jätkub ning selle korraldamise võtab üle mõni muu institutsioon.
 
 
Kaja Mõts
Valga Maavalitsus