« Tagasi

Otepää tuletõrje – 120 aastat valvel

Otepää päästekomando tähistas laupäeval, 9.septembril, oma rajamise ajaloolist tähtpäeva,
120. sünnipäeva. Otepää keskväljakul korraldati tuletõrjevõistlus, toimus päästetehnikanäitus ja ohutuspäev. Otepää komando uksed olid huvilistele avatud.
 
Ohutuspäeval osalesid Punane Rist,politsei- ja piirivalveamet, maanteeamet, keskkonnaamet ja kaitseliit. Sünnipäeva naelaks oli tuletõrjujate kutsevõistlus Firefighter Challenge.
 
Kasutatav võistlusformaat on Euroopa tuletõrjujate seas laialt tuntud. 11etapist koosnenud tuletõrjevõistlusel sai näha ka tuletõrjujate igapäevast tööd. Esmalt tuli sõudeergomeetril "läbida" 500 meetrit, seejärel teha asteid kahe raske hantliga ja jõutõmbeid 40kilose kangiga. Peale seda riietuti tulekustutusriietesse, tõusti trepist ning laskuti torumööda alla. Järgmiseks
joosti hingamisaparaadi juurde ning pandi see selga, ühendati voolik ja hüdrant ning joostes veeti voolik sirgu. Seejärel tuli tõusta torni ja tõmmata üles 20kilone raskus. Tornist laskumise järel tuli joostes transportida kaheksat 20kilost kanistrit ja lõpuks täismehe kaaluga mannekeeni.
 
Otepää komandopealik Heikki Must läheb pensionile
Heikki Mustal on suured teened päästeametis ning tema tööstaaž päästealal ulatub üle 30 aasta.
Teenistuskäik:
1979-1986. aastal teenis ENSV Siseministeeriumi Tuletõrje Valitsusele allunud sõjaväestatud tuletõrjeüksuses tuletõrjujana, autojuhina, rühmapealikuna ning viimaks tuletõrjeosakonna inspektorina.
1994-1998. aastani oli ta Otepää Tuletõrje- ja Päästeameti asedirektor.
Aastatel 1998-2006 oli Valgamaa Päästeteenistuse Otepää tugikomando pealik.
2006.-2017. aastani on Heikki Must olnud Päästeameti Otepää päästekomando
pealik (viimane tööpäev17.09).
Heikki Musta on autasustatud päästeteenistuse kõrge aumärgi Päästeteenistuse Hõberistiga.
 
Otepää Teataja
 
Fotol: Otepää komando, foto: Marek Kiik