« Tagasi

Otepää käis Vihtit õnnitlemas 510. aastapäeva puhul

Otepää valla delegatsioon külastas 25.-27. augustil Soomes Vihti sõpruspiirkonda. Otepää ja Vihti sõprussuhted on kestnud üle 26 aasta. Seekordse visiidi eesmärgiks oli koos sõpradega tähistada Vihti 510. aastapäeva, osaleda Vihti muuseumis näituse "Soome 100- Vihti 510" avamisel ning osa võtta traditsioonilisest käsitöö ning kohaliku toodangu laadast Wuosisatamarkkinat.
 
Aastapäevapidustustest võttis lisaks Otepää delegatsioonile osa delegatsioon Jaapanist. Vihti volikogu esimehe Eerikki Viljaneni sõnul on oluline, et aastakümneid kestnud koostöö jätkuks. Vihti vallavanem Sami Miettinen nõustus meie ettepanekuga, et Vihti-Otepää koostöö võiks enam laieneda ettevõtluse valdkonda. Selleks annaks võimaluse piirkondlikel laatadel osalemine ning otsekontaktide loomise toetamine. Kohtusime ka Vihti raamatukogujuhataja Merja Lonkaineniga, kes on valmis koordineerima Vihti-Otepää kultuuri- ja sõprussuhete arendamist Soome poolt. Otepää poolt võiks kontaktisikuks olla valla kultuurijuht. 
 
Palojärvi mõisas toimus kohtumine Vihti kohaliku omavalitsuse juhtide ning arvamusliidritega. Tore oli kohtuda Vihti vallavalitsuse liikme Anu Rajajärviga, kes oli aktiivne projektimeeskonna liige koos Päivi Veikkolaisega Otepää-Vihti-Toksovo rahvusvahelises projektis, mis viidi ellu 2009-2010. Vihti vallavalitsuse juhatuse esimees Tuija Sundberg rõhutas oma kõnes otsekontaktide loomise tähtsust ja kogemuste vahetamise olulisust. Ka Vihtis seisavad ees valimised. Kui omavalitsuses juhid muutuvad, siis on oht, et loodud kontaktid hääbuvad. Ettevõtluskontaktide ning organisatsioonide vahelise otsesuhtluse loomisel on tulevikku. Üks võimalustest on soodustada Otepää piirkonna ettevõtjate väljapanekut oma toodanguga traditsioonilisel laadal Wuosisatamarkkinat, mis toimub iga aasta augusti lõpus. Laadal oli paarsada kauplejat, toimus meelelahutusprogramm ning seoses lähenevate kohaliku omavalitsuse valimistega oli avatud ka nn poliitikatänav. Samamoodi oleksid oma toodanguga teretulnud Vihti ettevõtjad Otepää käsitöölaadale, mis toimub augusti alguses.
 
Vihti 510. aastapäevapidustuste programmi juhiks oli Päivi Veikkolainen, kes ei vaja Otepää inimestele täiendavat tutvustamist. Päivi on olnud Otepää- Vihti sõprussuhete hoidjaks ligi kolmkümmend aastat- sügav kummardus selle energia ja panuse eest! Täname ka Pirjo Leväniemit, endist Vihti vallavolikogu liiget, kes võõrustas Otepää ja Jaapani delegatsioone oma kodus. Programm Vihtis lõppes jumalateenistuse ja imeilusa kirikukontserdiga Vihti kirikus pühapäeval.
 
Otepää valla delegatsiooni kuulusid lisaks allakirjutanule Otepää valla kultuurijuht Sirje Ginter, vallavolikogu aseesimees Jaanus Raidal ning Aivar Nigol, kes oli Otepää-Vihti sõprussuhete loomise üheks algatajaks.
 
Mare Raid
Vallavalitsuse liige vallavanema ülesannetes
 
Foto: Päivi Veikkolainen