« Tagasi

Vallavanema ülesandeid täidab Mare Raid

Alates 30. augustist 2017 on ametis vallavalitsuse liige vallavanema ülesannetes Mare Raid.
 
Mare Raid on sündinud Pärnus. Ta on lõpetanud Pärnu 1.keskkooli ning seejärel Tallinna Pedagoogilise Instituudi vene filoloogia erialal.
 
Pärast ülikooli lõppu töötas Mare Tallinna 2.keskkoolis vene keele õpetajana. Otepääle viis elutee 1988. aastal. 1994. aastal asus ta tööle Otepää Turismiinfokeskusesse, kus töötas ühejärge 16 aastat. Otepää Turismiinfokeskus tegi selle aja jooksul läbi mitu muudatust – oli Otepää omavalitsuse alluvuses, vahepeal ka EASi hallata. Otepää Turismiinfokeskus oli üks esimesi taolisi ettevõtmisi Eestis. Alates 2010. aastal tegeles Mare erinevate projektide juhtimisega ning aastatel 2015 – 2017 töötas Pärnumaa Kutsehariduskeskuses PRÕM projekti juhina kuni tuli ettepanek asuda vallavanema ülesandeid täitma. „Olen üle poole oma elust Otepääl elanud ja tunnen ennast siin turvaliselt, sestap otsustasin siia tagasi tulla," märkis Mare Raid. „Olen olnud pikka aega vallavalitsuse liige ning kursis valla elu-oluga. Kindlasti soovin esimese asjana muuta valla juhtimise käekirja. Leian, et valla juhtimises peavad osalema inimesed, kes on kohalikud. Olen väga tänulik otepäälastele, et mind omal ajal nii ruttu omaks võeti."
 
Mare Raid sõnas, et ta näeb Otepääd areneva kohana – linn peab muutuma kaasaegseks linnaks. Vajalik oleks linnaarhitekti olemasolu, kujutavat kunsti on linnapildis vähe. Ka on linn vähe valgustatud. Turismi poole pealt tuleb jätkata koostööd sõpruspiirkondadega ning arendada nendega lisaks turismiinfo vahendamisele ka kultuuri- ja noorsootööalast koostööd. „Kuna olen ise pedagoogiharidusega, siis on minu jaoks haridusega seonduvad küsimused väga tähtsad," rõhutas Mare Raid. „Peagi 110. aastapäeva tähistav Otepää Gümnaasium peab muutuma veelgi paremaks, nii, et siia oleks pidev õpilaste tung!"
 
Fotol: Mare Raid, foto: Monika Otrokova