« Tagasi

Ettevõtlusnädal on töötukassa jaoks sama iseenesestmõistetav nagu jõulud ja kuusk

 

Juba neljateistkümnendat korda toimub oktoobri alguses ettevõtlusnädal ja ka tänavu korraldab Eesti Töötukassa nädala jooksul igas maakonnas mitmeid üritusi.

Kokku on töötukassal plaanis läbi viia üle 50 ettevõtmise ja nendega saab tutvuda aadressil www.osale2019.com. Kavas on ka venekeelseid ning inglisekeelseid töötubasid ja arutelusid. Peateemasid on sel aastal kaks: tööandjatele suunatud kohtumistel räägitakse teemal kuidas leida sobiv töötaja ning noortele suunatud üritustel kutsutakse noori üles mõtlema, kas nendest võiksid saada ettevõtjad.

Kõige enam on töötukassa üritusi sel aastal Tartumaal. Töötukassa Tartumaa osakonna juhataja Jane Väli on ettevõtlusnädalatel osalenud korduvalt ja toob välja, et ettevõtlusnädal on kui suur avatud ruum, kus nügitakse meie ettevõtlikkust. „Mõte endast kui ettevõtjast, võib ettevõtlusnädalale tulles olla pisike ja udune, võib olla aga  ka suur ja selge. Ettevõtlusnädal on aus – seal saab kuulda lugusid pankrotist, raisku läinud toodetest, meeskonna käivitamise raskustest, investorite puudusest, keerulistest peresuhetest ja suurest edust – miski pole väärtuslikum kui teistelt saadavad kogemused," toob ta välja ettevõtlusnädala olulisuse ja põhjuse, miks töötukassal on hea meel selles osaleda.

Varasematest ettevõtlusnädalatest on talle meelde jäänud üks 4 – 5 aasta tagune töötuba, kus osales üks keskealine naine. Naine rääkis, et on terve elu töötanud palgatööl ja oli tööandjalt küsinud ühe vaba päeva, et osaleda ettevõtlusnädala üritustel. Ta ütles, et tal on üks päev aega otsustada, milline saab olema tema teine elupool. Tänaseks on naine oma kübaraäri püsti pannud.

Ettevõtlusnädal toimub 07.10 – 13.10.2019

 

Töötukassa üritused Valgamaal

 

7. OKTOOBER

Töötukassa infopäev #IseTeanMisTahan „Ettevõtlikumaks ühe päevaga!"

KELLAAEG: 11.00 – 14.00

ASUKOHT: Vabaduse 26 (1. korrus, Karjäärikeskus), Valga

SIHTGRUPP: noored vanuses kuni 26 aastat

KIRJELDUS: Miks olla ettevõtlik ja kuidas saada ettevõtjaks? Hea noor, tule ja arutleme sel teemal üheskoos! Ettevõtlusega alustamine ei eelda eelnevat töökogemust ega konkreetset haridust, vaid on võimalus kõigile, kelles on piisavalt julgust ja hakkamist ise oma tegevusi juhtida. Infopäev aitab mõista, mis on ettevõtlikkus ja ettevõtlus, kuidas see võiks mulle sobida ning millistest sammudest võiksin alustada.

 

10. OKTOOBER

Maakondlik teavitusüritus „Mõttemaailma avardades, võimalusi märgates"

KELLAAEG: 9.00 – 14.00

ASUKOHT: Valgamaa Kutseõppekeskus, Loode 3, Valga

SIHTGRUPP: tööandjad

KIRJELDUS: Kuidas erivajadustega inimestega suhelda, neile tööalaseid oskusi edastada või käituda kriisiolukorras? Teavitusüritusel tegeletakse konkreetsete probleemidega ja leitakse neile lahendused. Ühistes vestlustes sünnivad head mõtted ja uued ideed vähenenud töövõimega inimeste kaasamiseks tööturul. Tule ja saa teada, kellele on mõeldud tööalase rehabilitatsiooni teenus? Lisaks teeb ettekande Tööinspektsioon, et jagada infot töökeskkonna ja tööohutuse teemadel. Päeva lõpus räägib oma loo vähenenud töövõimega inimene.

 

11. OKTOOBER

Infotund tööandjatele: „Kuidas leida sobiv töötaja?"

KELLAAEG: 9.00 – 11.00

ASUKOHT: Kesk 12 (1. korruse saal), Valga

SIHTGRUPP: tööandjad

KIRJELDUS: Kuidas koostada atraktiivne tööpakkumine kasutades e-töötukassa ja EURES portaali võimalusi? MIlliseid nõudeid tuleb välistööjõu värbamiseks täita? Tule ja läbime koos välisspetsialistide värbamise teekonna. Pakume tööandjatele võimalust osaleda praktilisel infotunnil, et saada juurde häid mõtteid ja võtteid, kuidas leida uusi töötajaid nii Eestist kui ka välismaalt.

 

 

Lauri Kool

Eesti Töötukassa kommunikatsiooniosakonna peaspetsialist