« Tagasi

auto24 Rally Estonia toob Euroopa rallitipud Otepääle

17.-19. juulil toimuv ja tänavu juba kuuendat korda korraldatav auto24 Rally Estonia on kuulunud igal korral suvise Otepää tippsündmuste hulka. Möödunud aastal oli auto24 Rally Estonia esmakordselt FIA ERC Euroopa autoralli meistrivõistluste etapp. Sarja promootoriks on mainekas telekanal Eurosport, misläbi jõudis telepilt Otepäält, Tartust ja Lõuna-Eestist kümnete miljonite inimesteni üle maailma. auto24 Rally Estonia tase oli kõrge ja sarja uustulnuk pälvis kohe aasta parima FIA ERC etapi autasu, mis kohustab latti vähemalt sama kõrgel hoidma. Korraldajate hinnangul oli eelmisel aastal aspekte, mida parendades saab olla veelgi kõrgema tasemega võistlus ja hinnalandust ei tehta millegi osas.  

Alati on suurte sündmuste puhul räägitud sellest, kuidas need edendavad kohalikku ettevõtlust ja toovad piirkonda raha. auto24 Rally Estonia tellimusel Eesti Konjunktuuriinstituudi uurimus andis sellele aga konkreetsemad mõõtmed.  
Konjunktuuriinstituudi arvutuste kohaselt, saab öelda, et auto24 Rally Estonia majanduslik mõju Lõuna-Eesti regioonile oli 2,9 miljonit eurot ja piirkonda jäetud lisakäibe suurus oli 3,4 miljonit eurot. Lisaks tuuakse välja ka see, et välisriikidest saabunud pealtvaatajate majanduslik mõju piirkonnale oli 970 900 eurot ja meeskonnaliikmetel 350 500 eurot, mis teeb väljast tulnud raha
suuruseks 1 320 000 eurot. Käibemaksu suuruseks nende arvutuste kohaselt on ca 570 000 eurot. 

Kui 2014. aastal sai auto24 Rally Estonia kiiruskatsetest osa hinnanguliselt 30 000 inimest, siis tänavu loodetakse seda numbrit suurendada. Sõitjate poolelt on taas kohale oodata enamust Eesti paremikust, kelle konkurentideks on lähiriikide parimad ja Euroopa meistrisarja püsisõitjad. Eelmise aasta võidu jätsid koju Ott Tänak ja Raigo Mõlder, loodetavasti saame ka sellel korral kuulata võitja auks just Eesti hümni. 

Otepääl asuv Tehvandi spordikeskus pälvis eelmisel aastal Eurosport meeskonna poolt palju kiidusõnu, sellistes modernsetes tingimustes töötamine oli neile lausa luksus. Otepääl asub traditsiooniliselt auto24 Rally Estonia võistluskeskus ja hooldusala, kus on olemas toitlustus-ja kaubandusalad ja kuhu on vägagi sobiv katsete vahepeal tulla terve perega. 

Tänavune auto24 Rally Estonia toimub 17.-19. juulil ja kokku ootab sõitjaid ja rallipublikut ees 16 kiiruskatset Tartus, Elvas ja Lõuna-Eesti teedel kogupikkusega üle 200 kilomeetri. Ralli start ja finiš on Tartus, Raekoja platsil ja ralli hooldusala Otepääl, Tehvandi spordikeskuses. Pärast reede, 17.juuli õhtul toimuvat avatseremooniat sõidetakse publikukatse Tartu linna tänavatel. Laupäevastele kruusakatsetele järgneb õhtul publikukatse Elva linnas. Ralli võitja selgub pühapäeva pärastlõunaks ning parimaid autasustatakse kell 16:00 Tartus Raekoja platsil.

Meelelahutust jagub rallipäevade vältel kogu perele. Lisaks kiiruskatsetele saab kõigil 3 päeval Tartu kesklinnas aega veeta laste- ja naistealal ning kaubandustänaval/Expo-alal. Reede õhtul toimub Tartu Laululaval legendaarse Scooteri ja Groove Coverage kontsert. Pärast Elva linnakatset saab Elva Lauluväljakul nautida suurt kontserti, kus üles astuvad Smilers ning Suzi Quatro.

auto24 Rally Estonia on FIA ERC autoralli Euroopa meistrivõistluste ning FIA Historic-autode Euroopa meistrivõistluste etapp.
Ralliraadio on Sky Plus, seda nende Otepää sagedusel 99,1 Mhz Kogu vajaliku info, mis puudutab rallipasse, rallipoodi ja uudiseid ralli kohta, leiate aadressilt www.rallyestonia.eeSinna tuleb ka infot teede sulgemise kohta ja selle kohta leiab info enne rallit ka Maanteeameti kodulehelt www.mnt.ee

Infot ralli kohta saab ka Otepää turismiinfo keskusest, kus on Otepää elanikele otepäälase kaardi turismiinfokeskusest, kus on Otepää elanikele otepäälase kaardi ettenäitamisel müügil rallipassid 50% soodustusega. Soodustusega saab osta ühe passi ühe kaardi kohta. Tähelepanu - kuni 30.06. 9.50 eurot, alates 01.07.2015 12.50!
 

Margus Kiiver
auto24 Rally Estonia pressiesindaja
+372 56 641 068
www.rallyestonia.ee
https://www.facebook.com/rallyestonia