« Tagasi

COVID-19 ülevaade Otepää vallas 24.11.2020

Otepää Vallavalitsus peatab hetkel kõik SPINN treeningud määramata tähtajaks, lähtuvalt Terviseameti soovitustest hoiduda erinevate gruppide vahelistest kontaktidest seda nii erinevatest koolidest õpilaste vahel kui ka gruppide vahel, kes huvitegevusega koos tegelevad.


Seoses koroonaviiruse leviku puhanguga on talvepealinna tiitli üleandmisega toimuv Talveturg avatud AINULT Otepää valla kauplejatele. Müügiplats on tasuta. Talveturg toimub 20.detsembril 2020 kell 15.00-18.00 Otepää Keskväljakul. Lisainfo: 5615 3357 Ene Raudsepp

 

Vabariigi Valitsuse liikmed peavad vajalikuks jagada riigi poolt maske vähekindlustatud inimestele. Selleks plaanitakse toimetulekutoetuse saajatele eraldada kaks korduvkasutusega maski. Maskide hankimise korraldab rahandusministeerium, kes jagab need kohalikele omavalitsustele, kes omakorda peavad korraldama maskide jagamise abivajajatele.

Tänasest kehtestas Vabariigi Valitsus koroonaviiruse leviku vastased piirangud. Maski tuleb kanda või katta nina ja suu avalikes siseruumides, sh kauplused, teeninduskohad ja ühistransport. Kõikjal avalikes siseruumides tuleb järgida nn 2+2 reeglit, mis tähendab, et koos saavad liikuda kuni kaks inimest, kes peavad teistest inimestest hoidma kahemeetrist vahemaad. Alates 28. novembrist hakkab kehtima avalikel üritustel osalejatele väiksem piirarv. Avalikes siseruumides toimuvatel spordi– või liikumisüritustel võivad koos viibida ja liikuda kuni kaks pealtvaatajat, hoides teistega vähemalt kahemeetrist vahemaad, välja arvatud koos liikuvad või viibivad perekonnad või juhul, kui nimetatud tingimusi ei ole mõistlikult võimalik tagada. Piirangutega saab tutvuda SIIT

 

 

Info kogu Eesti kohta:

Ööpäevaga lisandus 4090 testi tulemust, nendest 204 ehk 4,99% on positiivsed. Kokku on kinnitatud 447 368 laboratoorset testi, millest 10 159 ehk 2,3% on positiivsed vastused. Valga maakonda lisandus 2 positiivset tulemust, neist 1 Otepää valda.

24.11.2020 kell 07:00 seisuga on haiglaravil haiglate poolt edastatud andmete põhjal 147 patsienti, juhitaval hingamisel on 8 patsienti. Tänaseks on haiglates lõpetatud 691 COVID-19 haigusjuhtumit 674 inimesega. Ööpäeva jooksul lisandus 1 surmajuhtum.


Vaata lisa: www.terviseamet.ee


Tervist ja hoidmist!