Transport ja teed

23.04.19

Otepää valda läbivateks olulisemateks maanteedeks on riigimaanteedest Tatra-Otepää-Sangaste ja Rõngu-Otepää-Kanepi tugimaanteed. Vallas on 105 km kohalikke maanteid, 183 km erateid ja 40 km metsateid. Otepää linnas on 55 tänavat kogu pikkusega 32 km, nendest 30 km on kaetud mustkattega ja 1,5 km on kruusateid. Aktiivselt on tegeletud kergliiklusteede rajamisega. Valminud on rattateed suundadel Otepää-Kääriku ja Otepää-Kannistiku. Valminud on Otepää-Palupera-Rõngu maantee kergliiklustee, mis lahendab jalakäijate probleemid suundadel Otepää-Pedajamäe ning Otepää-Kanepi rist. 

 

NB! Liin nr 77 ei ole käigus perioodil 22-28.04.2019

Liinid 71 ja 72 käivad koolivaheaja sõiduplaani järgi.


Bussiliikluse kohta vaata infot:

Peatus.ee 

Rongiliikluse kohta vaata infot:

Elron.ee

 

Alates 01.02.2019 on liinides nr 70 (Antsla-Sangaste-Kääriku-Otepää-Pangodi-Tartu), nr 71 (Otepää-Pangodi-Tartu), nr 77 (Otepää-Arula-Kääriku-Otepää), nr 77 (Otepää-Sihva-Ilmajärve-Kääriku-Arula-Otepää), nr 78 (Otepää-Sangaste-Valga), nr 80 (Valga-Sangaste-Otepää-Pangodi-Tartu) muudatused. Uusi graafikuid vaata www.peatus.ee või SIIT


KOOLIBUSSILIINID

Alates 1. septembrist 2018 on Otepää vallas koolibussiliinid liidetud valla- ja maakonnaliinidega. Meid teenindavad bussifirmad GoBus AS ja AS ATKO Bussiliinid.

Antud bussidega on oodatud sõitma kõik valla elanikud ja külalised. Tuletame meelde, et alates 1. juulist 2018 on maakonnaliinidel GoBusi ja ATKO bussidega sõitmine kõigile elanikele tasuta.

Bussisõidugraafikute infot saab vaadata  www.peatus.ee 

Avalduse koolibussiliini kasutamiseks peavad täitma ainult need õpilased, kellel on peatust juurde vaja. Täidetud vorm palun anda koolis klassijuhataja kätte hiljemalt 14. septembril 2018.  Bussijuhid registreerivad kõik sõitjad, bussi sisenemisel palume näidata bussikaarti, kellel kaarti ei ole, sellele väljastab bussijuht 0. eurose pileti. Uusi bussikaarti enam ei tehta.

Õppeaasta alguses jälgib Valgamaa Ühistranspordikeskus bussigraafikute toimimist ja teeb neisse võimalikud korrektuurid õppeaasta alguses.  Muudatuste info saadetakse koolidesse ja ilmub valla kodulehel.

Koolibussiliinidele lisaks on Otepää vallasisesele liinile nr 73 Otepää-Käärku-Otepää lisandunud ka Puka suund, millega saab sõita hommikul Otepäält Puka rongijaama ja millega saavad Puka õpilased sõita Pühajärve Põhikooli ja Otepää Gümnaasiumi.

Lisandunud on üks maakonnaliin, mis viib Puka piirkonna lapsed Puka Keskkooli. Liin hakkab sõitma 3.septembrist 2018.  Liini sõidugraafikut saab vaadata  www.peatus.ee

 

Lisainfo: Valgamaa Ühistranspordikeskuse tegevjuht Liia Rätsep tel. 766 6125

 

Koolibussi avaldus

Liin nr 25 Puka-Aakre-Kuigatsi teerist-Puka-Rõngu-Otepää (leitav ka peatus.ee-st)