Eesti lipu 135. aastapäeva tähistamise kava

14.05.19

Head Otepää valla asutused ja organisatsioonid, seltsingud ja ettevõtjad!

4. juunil 2019 tähistame Eesti lipu 135. sünnipäeva rongkäiguga Lipuväljakult Otepää kirikumõisa.  Ootame Teid koos oma asutuse lipuga kell  9.45 Lipuväljakule, rongkäik algab kell 10.00.

Palume rongkäigus osalemisest teada anda hiljemalt  31.05.2019 e-posti aadressil: Monika.Otrokova@otepaa.ee  või telefonil 505 8970 (Monika Otrokova).

 

NB! Eesti lipu päev, 4. juuni, on riiklik lipupäev ja sellel päeval heiskavad kõik riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Eesti lipu võivad heisata ka kõik teised. Pane ka sina oma lipp lehvima! Värvime Otepää sini-must-valgeks!

 

 

Eesti lipp 135 tähistamise kava Otepääl 4. juunil 2019


Kell 9.45  kogunemine Otepää Lipuväljakule, vallavalitsuse hoone ette.                                                     
Kell 10.00 pidulik rongkäik Lipuväljakult Kirikumõisa. Rongkäigus osalevad akadeemiliste organisatsioonide, jõustruktuuride, kohalike omavalitsuste, seltsingute, kollektiivide esindused lippudega.
                      
Kell 10.15 Otepää Kirikumõisas Eesti lipu heiskamine, kõned ja  tervitused

Kell 11.00 Otepää Maarja kirikus pidulik jumalateenistus ja kontsert. Teenib EELK Otepää Maarja koguduse vaimulik Marko Tiirmaa, kontsertosas esinevad Otepää valla ja Tartu koolide õpilased. Eesti lipp jõuab Otepää Maarja kirikusse hobuvankriga.

 

Kell 20.00 Otepää Linnamäel Eesti lipu õnnistamise 135. aastapäevale pühendatud esietendus „Taevas, muld ja tulevik" (autor Erki Aule, lavastaja Peep Maasik, projektijuht Merilin Kirbits). Tegemist on spetsiaalselt Eesti lipu aastapäevaks kirjutatud näidendiga. Eesti lipu teemat pole teatris varem sellisel moel esile toodud ning Otepää kui Eesti lipu häll on selleks alguseks väga sümboolne koht. Esietenduse päevaks on valitud pidulikult 4.juuni 2019 ehk Eesti lipu 135. sünnipäev. Piletid müügil Piletilevis! Lisainfo: www.facebook.com/suvelavastus/

 

Eesti lipu 135. aastapäevale pühendatud vabaõhuetendus Otepääl

Täname vabaõhulavastuse toetajaid:

  

        

Eesti lipu 135. aastapäeva tähistamine
Eesti Rahva Muuseumis 4.juunil 2019

Loe edasi