Avaleht Uudiste arhiiv USA suursaadik Jeffrey Levine külastas Otepää valda

USA suursaadik Jeffrey Levine külastas Otepää valda

E-posti aadress Prindi PDF

19.-20.veebruaril külastasid Otepääd USA suursaadik Eestis Jeffrey Levine, saatkonna haldusosakonna juhataja Michael Bradecamp ja poliitika assistent Kai Kass poliitika ja majanduspoliitika osakonnast.
Külalised kohtusid Otepää vallavolikogu esimehe Aivar Nigoli ja vallavanema Merlin Müüriga, külastasid Tehvandi Spordikeskust ning tutvusid Kuutsemäe ja Munamäe mäesuusakeskustega.

Külalised tutvusid ka Otepää Gümnaasiumiga ning kohtusid kooliperega.  Jeffrey Levine andis ülevaate USA haridussüsteemist ja rääkis õppimisvõimalustest ja stipendiumiprogrammidest Ameerika Ühendriikides.  Otepää Gümnaasiumi õpilased küsisid saadiku käest Eesti ja Ameerika vaheliste suhete kohta. Kohtumise lõpul võtsid koolilehe reporterid USA suursaadiku Jeffrey Levine käest ka intervjuu.

„Mulle meeldib väga talv ning soovisin tutvuda Eesti talvise aktiivse aja veetmise võimalustega, öeldi mulle, et pean kindlasti tulema Otepääle,“ rääkis suursaadik Jeffrey Levin.  „Olen esimest korda Otepääl, mulle avaldasid väga muljet siinsed talvise sportimise võimalused, soovin kõigile  vaba aja veetmisega tegelevatele Otepää ettevõtjatele edu ja jaksu!“

Suursaadik ja tema saatjaskond suundusid seejärel Valka, kus kohtuti Valga maavanema Margus Lepiku ja Valga linnapea Kalev Härgiga.

President Obama esitas Jeff Levine’i järgmiseks Ameerika Ühendriikide suursaadikuks Eestis 17. veebruaril 2012 ja Senat kinnitas tema kandidatuuri 29. märtsil 2012. Ta andis president Toomas Hendrik Ilvesele üle oma volikirjad 17. septembril 2012.a. Enne Eestisse tööle asumist töötas ta Ungaris, Bulgaarias, Brasiilias, Küprosel, Egiptuses, Malaisias ja Peruus.  Enne teenistusse asumist töötas Jeffrey Levin  seitse aastat ajalehereporterina ning oli Ameerika Ühendriikide ühe suurima ajalehe „USA TODAY“ üheks asutajaliikmeks.  Ta on üles kasvanud San Francisco Bay piirkonnas ning tal on ajakirjanduse bakalaureusekraad California osariigi Humboldti Ülikoolist ja ressursside strateegia magistrikraad Washingtoni osariigi Kaitseülikoolist. Ta on õppinud hispaania, portugali, bulgaaria ja ungari keelt ning võtab praegu eesti keele tunde.

Allikas: USA Eesti suursaatkonna koduleht
http://estonia.usembassy.gov/
 


Otepää 900 ideekonkursi hääletus

SÜNDMUSTE KALENDER


KONTAKTANDMED
Lipuväljak 13, 67405 OTEPÄÄ
Tel. +372 766 4800
Mob.+372 515 7139
E-post:
vald@otepaa.ee
Avatud E. 8.00-18.00
T. K. ja N. 8.00-17.00
R. 8.00-15.30
LÕUNA 12.00-13.00
Reedel lõuna kell 12.00-12.30

Kuu vallavolikogus

Otepää Vallavolikogu istung toimub 18.augustil 2015 kell 15.00 Otepää Vallavalitsuse III korruse saalis.

Loe lisa...

Kultuurikalender

Nädal vallavalitsuses

27. nädala eelinfo (29.06. -05.07.2015)
Vallavalitsuse istungite kohta vaata infot SIIT
Loe lisa...

Jurist vastab

Tööinspektsioon koostöös Otepää vallavalitsusega on avanud rubriigi "Jurist vastab". Soovime olla abiks nii tööandjale kui ka töötajale uue töölepinguseadusega harjumisel.

Loe edasi

Otepää Teataja