Avaleht Uudiste arhiiv Otepää Muusikakool peab Anu Kase ansamblimuusika päeva

Otepää Muusikakool peab Anu Kase ansamblimuusika päeva

E-posti aadress Prindi PDF

13. veebruaril kell 16.00 toimub Otepää Gümnaasiumi aulas taas traditsiooniline Anu Kase nimeline ansamblimuusika päev.


Otepää Muusikakooli direktori Merike Roobi sõnul on ansamblimuusikapäev olnud noortele muusikutele heaks väljundiks. „Osavõtjatest pole kunagi puudus olnud, ka sellel aastal on tulemas pillimängijaid Viljandi, Tarvastu, Tartu, Valga, Võru, Nõo, Räpina muusikakoolidest,“ ütles Merike Roop.

Otepää muusikakoolist esinevad parimad õpilasansamblid, parimate väljaselgitamiseks toimus 1. veebruaril koolisisene ansamblimuusika päev.

„Laste esinemist hindab tänavu žürii, mis koosneb  professionaalsetest muusikutest: akordionist Külli Kudu ja flöödimangija Lande Lampe Kits,“ selgitas muusikakooli õpetaja Lii Peterson.

Žürii valib  välja kõige silmapaistvama  koosseisu ning jätkates eelmise aasta tava, tuuakse iga ansambli esinemises välja parim, mis kajastub igale ansamblile antaval diplomil.

„Ootame kõiki muusikahuvilisi kuulama ja vaatama, sest noor muusik vajab esinemiskogemust ja mis võiks pillimängijaid veel rohkem rõõmustada kui saali täis sõbralikke kuulajaid,“ ütles Merike Roop.

Juba mitmendat aastat järjest on muusikapäeva toetanud Otepää ettevõtted.  Parimatele on sel aastal auhinnad välja pannud  Otepää Seikluspark  - Indrek Taukar, Otepää Snowtubing - Ülle Mündi, ja AS Pühajärve Puhkekodu. Lõpulaud saab kaetud tänu Maie Niidule ja Lihatööstus Edgarile.
Anu Kase nimelise ansamblimuusika päeva toetajad on Valgamaa Omavalitsuste Liit, Kultuurkapital Valgamaa Ekspertgrupp, Otepää Vallavalitsus.

Anu Kase oli aastatel 1980-2000 Otepää Muusikakooli õpetaja.  Tema käe all on õppinud paljud Otepää lapsed, neist suur osa on praegu juba täiskasvanud. Tööd Otepää Muusikakooli klaveriõpetajana võib pidada tema elutööks.  Õpilased armastasid teda, sest Anu oli hoolikas pedagoog ja hea suhtleja. Tema rõõmsameelsus ja muusikaarmastus nakatas nii kolleege kui õpilasi. Anu Kase oli aastaid Otepää Salongiorkestri üks eestvedajaid. Ta mängis klavessiini Otepää Vanamuusikaansamblis. Samuti oli ta hinnatud kontsertmeister. Kolleegid ja õpilased meenutavad teda kui inimest, kes muutis argipäeva pidupäevaks.

1997 aastal toimus esimene  ansamblimuusikapäev Otepääl, kus Anu Kase oli üks eestvedajaid. Tema eesmärk oli sõnastatud järgmiselt: ansamblimuusikapäev on mõeldud eeskätt Lõuna-Eesti muusikakoolide õpilastele. Üritus on heaks esinemiskogemuseks ja üksteise kuulamise võimaluseks, kus saame tutvuda erinevate ansamblitega. Tänaseks on saanud see üritus järjepidevaks noorteansamblite kokkusaamiskohaks. Anu Kase lahkus meie hulgast aastal 2000. Läbi selle idee ja läbi muusika on Anu Kase ikka Otepää  muusikakooli ja õpilastega.

 


Otepää 900 ideekonkursi hääletus

SÜNDMUSTE KALENDER


KONTAKTANDMED
Lipuväljak 13, 67405 OTEPÄÄ
Tel. +372 766 4800
Mob.+372 515 7139
E-post:
vald@otepaa.ee
Avatud E. 8.00-18.00
T. K. ja N. 8.00-17.00
R. 8.00-15.30
LÕUNA 12.00-13.00
Reedel lõuna kell 12.00-12.30

Kuu vallavolikogus

Otepää Vallavolikogu istung toimub 18.augustil 2015 kell 15.00 Otepää Vallavalitsuse III korruse saalis.

Loe lisa...

Kultuurikalender

Nädal vallavalitsuses

27. nädala eelinfo (29.06. -05.07.2015)
Vallavalitsuse istungite kohta vaata infot SIIT
Loe lisa...

Jurist vastab

Tööinspektsioon koostöös Otepää vallavalitsusega on avanud rubriigi "Jurist vastab". Soovime olla abiks nii tööandjale kui ka töötajale uue töölepinguseadusega harjumisel.

Loe edasi

Otepää Teataja