Avaleht Uudiste arhiiv Tunnustati maakonna parimaid kultuuri- ja sporditegelasi

Tunnustati maakonna parimaid kultuuri- ja sporditegelasi

E-posti aadress Prindi PDF

18.jaanuaril tunnustati Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses maakonna parimaid kultuuri- ja sporditegelasi.
Anti üle Valgamaa Spordiliidu ja Eesti Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupi 2012. aasta preemiad. Otepää piirkonnast pälvisid  preemiad mitu teokat inimest.
Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupi 2012. aasta elutööpreemia sai Sangaste valla rahvakandlemängija ja kandlemeister Ilmar Tiideberg, kes sai preemia traditsioonilise rahvusliku käsitöö ja rahvamuusikatraditsioonide väärtustamise eest. Elutööpreemia sai ka Valga turniiribridži- ja mälumänguklubi eestvedajat Rein Augast, pikaaegse mälumängu ja turniiribridži edendamise eest Valgamaal.
2012. aasta Valgamaa Kultuuripärli vääriliseks tunnistati rahvamuusikaansambel Jauram Tõrva-Helme kandist.

Kultuurkapitali aastapreemiad:
Anita Pavlova, ringijuhendaja Hellenurmest.
Koidu Ahk, rahvamuusik.
Siiri Põldsaar, MTÜ Kungla muusikalitrupi eestvedaja.

Aastapreemia spordi valdkonnas:
Eduard Sokolovski, Valga laskurklubi treener
Ants Orasson, spordiklubi Oti Zahkna Team treener (Otepää)
Marek Leegiste, autosportlane Karula vallast.
Grete Gaim, laskesuusataja, spordiklubi Oti Zahkna Team (Otepää)

Lootustandev noor:
Katrin Ruuse, laulja Valgast
Magnus Kirt, noorsportlane Tõrvast
Triinu Aasaroht, laulja, koorimeister Otepäält mitmekülgse aktiivse muusikalise tegevuse eest.

Valgamaa edukad spordis  2012. a.

Tüdrukud B-vanuseklass
Edukaim Anette Veerpalu – murdmaasuusatamine Karupesa Team, Otepää
II koht Mirell Luik – kergejõustik , spordiklubi Viraaž, Tõrva linn
III koht Kadi Kaart – kergejõustik, spordiklubi Maret-Sport, Tõlliste vald

Poisid B vanuseklass
Edukaim Ott Saar – kreeka rooma maadlus, Valga Spordiklubi, Valga linn
II koht Kevin Podnieks – kergejõustik, spordiklubi Maret-Sport, Valga linn
III koht  Anvar Karimov – laskmine, Valga Laskurklubi, Valga linn

Tüdrukud A vanuseklass
Edukaim Margot Meri – kergejõustik, spordiklubi Maret-Sport, Valga linn
II koht  Maarja Maranik – laskesuusatamine, orienteerumissuusatamine,
Otepää spordiklubi, Oti spordiklubi Zahkna Team, Otepää
III koht Silvia Luup – laskesuusatamine Oti spordiklubi Zahkna Team, Otepää

Poisid A vanuseklass
Edukaim Andreas Veerpalu – murdmaasuusatamine, Karupesa Team, Otepää
II koht Andres Saal – orienteerumine, Otepää Spordiklubi, Otepää
III koht Siim Lehismets – murdmaasuusatamine Karupesa Team, Otepää

Tüdrukud juunioride vanuseklass
Grete Gaim – laskesuusatamine Oti spordiklubi Zahkna Team, Otepää

Poisid juunioride vanuseklass
Siim Paalo – lumelauakross, BX Klubi, Otepää

Neiud noorsoo vanuseklass
Kirke Kirt – kergejõustik, spordiklubi Maret-Sport, Tõrva linn

Noormehed noorsoo vanuseklass
Nikita Molodkin – poks, spordiklubi Nahkkinnas, Valga linn

Naised
Edukaim Triin Ojaste – murdmaasuusatamine, Karupesa Team, Otepää
II koht Aili Popp – jahilaskmine, Jaanikese Jahiühing, Puka vald

Mehed
Edukaim Karl-August Tiirmaa – suusahüpped ja kahevõistlus, Otepää spordiklubi, Otepää
II koht Morten Priks murdmaasuusatamine, Karupesa Team, Otepää

Naised - veteranid
Edukaim Piret Granovskaja – kergejõustik, spordiklubi Maret-Sport, Tõlliste vald
II koht Marje Vahtre – kergejõustik, Valgamaa Spordiveteranide Selts, Helme vald
III koht Liivi Parik – orienteerumine, Otepää spordiklubi, Otepää

Mehed - veteranid
Edukaim Tõnu Ainsoo – kergejõustik, Valgamaa spordiveteranide Selts, Otepää
II koht Viljar Vihmann – kergejõustik, Valgamaa Spordiveteranide Selts, Sangaste vald
III koht Rein Mikk – kergejõustik, Valgamaa Spordiveteranide Selts, Helme vald

Võistkonnad
Naised
Karupesa Teami 3 x 5km teatesuusatamise naiskond
Anette Veerpalu, Triin Ojaste, Katrina Ojavee

Mehed
Karupesa Teami 3 x 10km teatesuusatamise meeskond
Jaak Mae, Andres Kollo, Eeri Vahtra

Noorte võistkond
Valga Laskurklubi poiste A vanuseklassi võistkond
Anvar Karimov, Fjodor Orlov, Viktor Maltsev

Eriauhinnad:

Noored üllatajad:
Erik Sume mäesuusatamine – mäesuusaklubi Väike-Munamägi, Otepää
Carmen Piho mäesuusatamine – mäesuusaklubi Väike-Munamägi, Otepää
Käsipalliklubi Käval C vanuseklassi käsipallivõistkond

Pikaajaline edukas sportija
Uudo Blaasen lauatennis – Valgamaa spordiveteranide Selts, Valga linn

Spordiperekond
Perekond Ojaste
Kalju Ojaste, Tanel Ojaste, Triin Ojaste, Teiloora Ojaste, Taavi Ojaste

Treenerid
Ants Orasson laskesuusatamine – Oti spordiklubi Zahkna Team, Otepää
Riho Meri kergejõustik – spordiklubi Maret-Sport, Valga linn
Zori Nevetšerja poks – spordiklubi Nahkkinnas,Valga linn

Spordiaktivistid
Peeter Tõldsepp – Valga linn
Leini Kirsimäe – Valga linn

 

 



SÜNDMUSTE KALENDER



KONTAKTANDMED
Lipuväljak 13, 67405 OTEPÄÄ
Tel. +372 766 4800
Mob.+372 515 7139
E-post:
vald@otepaa.ee
Avatud E. 8.00-18.00
T. K. ja N. 8.00-17.00
R. 8.00-15.30
LÕUNA 12.00-13.00
Reedel lõuna kell 12.00-12.30

Kuu vallavolikogus

Järgmine Otepää vallavolikogu istung toimub 18.septembril 2014 2014 kell 15.00.
Loe lisa...

Kultuurikalender

Nädal vallavalitsuses

38. nädala eelinfo (15.09 -21.09.2014)
Vallavalitsuse istungite kohta vaata infot SIIT
Loe lisa...

Jurist vastab

Tööinspektsioon koostöös Otepää vallavalitsusega on avanud rubriigi "Jurist vastab". Soovime olla abiks nii tööandjale kui ka töötajale uue töölepinguseadusega harjumisel.

Loe edasi

Otepää Teataja