Avaleht Uudiste arhiiv Rahvusvaheline laskesuusatamise võistlus IBU CUP 4 Otepää pakkus palju põnevust

Rahvusvaheline laskesuusatamise võistlus IBU CUP 4 Otepää pakkus palju põnevust

E-posti aadress Prindi PDF

5.-6.jaanuaril 2013 Otepääl, Tehvandil, peetud rahvusvaheline laskesuusavõistlus IBU CUP 4 pakkus palju põnevust ja kaasahaaravaid hetki.

Kodumaist publikut rõõmustasid Eesti laskesuusatajate Kadri Lehtla 4.koht naiste individuaalvõistlustel ning Roland Lessingu 6.koht meeste sprindis.
Naiste sprindis sai Lehta 21.koha, Roland Lessing  jäi meeste individuaalvõistluses 13.kohale. Hea etteaste kodupubliku ees tegid ka Daniil Steptšenko ja Kristel Viigipuu. Steptšenko oli meeste distantsil 14. ja sprindis 20., Viigipuu oli 17. ja sprindis 23. kohal.

Võistluste esimesel päeval võidutsesid aga Venemaa laskesuusatajad – naiste individuaalvõistlustel sai esikoha tuntud sportlane Jekaterina Jurjeva, kellel oli kaasas ka arvukas fännklubi Venemaalt. Teise koha sai samuti venelanna – Anastasia Zagoruiko, norralanna Ane Skrove Nossum sai kolmanda koha. Naiste sprindi esikoha sai taas Jekaterina Jurjeva, teine oli sakslanna Evi Sachenbaher-Stehle ning kolmas venelanna Anastasia Zagoruiko.  Meeste distantsil oli edukas venelane Viktor Vassiljev, kes edestas kaasmaalast Timofei Lapšini ja tšehhi Tomas Holubeci. Meeste sprindis sai esikoha rootslane Magnus Jonsson, teiseks tuli norralane Johannes Thingnes Boe, kolmandaks austerlane Daniel Mesotitsch.

Otepääl peetud IBU karikaetapi käis vaatamas ligikaudu tuhatkond inimest ning kaasaelajatest nii tribüünil, kui ka raja ääres puudust ei olnud.
Eesti suurimal talvisel spordivõistlusel osales  kokku 200 sportlast 32 riigist.  Eestlasi oli rajal kokku 4 meest ja 6 naist.

Eesti Laskesuusatamise Föderatsiooni juhatuse ja võistluste korralduskomitee esimehe Aivar Nigol jäi rahvusvahelise IBU karikasarja etapi võistlusega rahule.  „Esialgne hinnang võistluste korraldusele IBU CUP võistluste direktori ja tehnilise delegaadi poolt oli väga hea,“ ütles Aivar Nigol.
„Mõlemad IBU esindajad hindasid oma esialgses kokkuvõttes korraldajate tööd väga heaks ning sõnasid,  et korraldusmeeskond on hästi sisse töötanud ning on juba praegu valmis uuteks väljakutseteks.“   Pealtvaatajate hulka kommenteerides sõnas Aivar Nigol, et publiku hulk oli suurem, kui varasemalt ning kohal olid ka sportlaste andunud fännid. „Loodame, et tasapisi jõuab laskesuusatamine inimeste teadvusesse tagasi ning tekib taas suurem harjumus ja soov käia laskesuusatamist vaatamas,“ ütles Aivar Nigol.