Avaleht Uudiste arhiiv Otepää valla kuvandiuuring: 68,1 % vastanutest peab Otepää valda heaks või väga heaks elukohaks

Otepää valla kuvandiuuring: 68,1 % vastanutest peab Otepää valda heaks või väga heaks elukohaks

E-posti aadress Prindi PDF

2012. aasta detsembris valmis pilootuuring Otepää valla kuvandist. 68.1% küsitletutest hindab valda elukeskkonnana heaks või väga heaks.


Valimisse kuulus 100 vastajat, neist naisi 51 ja mehi 49. Tegevusala järgi jagunesid vastajad: ettevõtja 10%, ametnik 19%, õpilane 65%, neid, kes jätsid tegevusala märkimata oli 6 %.  Uuringu läbiviija, suhtekorralduse spetsialist Aune Past sõnas, et uuringu tulemusena saadi teada, kuidas tajuvad oma valda erinevad grupid.

„Näiteks gümnaasiuminoored peegeldavad kogu valla noorte mõtteviisi kodukohast Otepääst,“selgitas Aune Past. „Pilootuuringus selgusid põhijooned, kuidas valda tajutakse ja see, mille poolest erinevad eri vanusegrupid, eri ametid, millisena kujutavad valda ette need, kellele meeldib vald elukohana ja millisena need, kellele ei meeldi, mis on oluline erinevus.“

Aune Past uuringu tulemustest:
Inimesele on oluline kuuluda kuhugi, olla oma omade seas. Samuti on oluline turvalisusevajadus. On hea, et valla tajumisel just need omadused kõige enam esile tulid. Kurvastav on aga, et valikutest üleolev-võrdne ja kahanev-kasvav kirjeldati valda kui üleolevat ja kahanevat.  Ilmselt tuleb kõigil meil siit õppust võtta ja rohkem märgata inimesi enda ümber, ära kuulata ja aidata. Oma õiguste tagaajamine teiste  arvel mõjub inimestele masendavalt. Samas ei nõua hooliv suhtumine muid ressursse peale hea tahte.
Valda tajuvad erinevalt ka ettevõtjad ja ametnikud, ettevõtjad ootaks enam valla kiiret arengut. 68.1% küsitletutest hindab valda elukeskkonnana heaks või väga heaks. Rahulolematud tajuvad kodukohta ebsõbralikuna ja vähem omana. Siin tuleks küsida, mis paneb mõne inimese niimoodi tundma, mis mõjutab valla tajumist ebasõbralikuna. Ka siin saaks hoolimisega asja parandada. Tegevustest, mis loovad Otepää valla mainet, on kõige tugevam talialade harrastamine, samas tuleb välja, et otepäälased ise tahaksid rohkem rõhutada Otepää kui aastaringse puhkuse või elupaiga häid külgi, rohkem võiks esile tõsta kultuuripuhkust ja spaavõimalusi.
Otepää vald on küsitletute kujutlusis ennekõike oma ja turvaline elukoht ja talvepealinn, millel on potentsiaali pakkuda positiivseid elamusi aastaringselt. Vaja oleks rohkem hoolivust, eriti vanemate inimeste suhtes ja toetavat suhtumist ettevõtlusesse.

Vallavanem Merlin Müür sõnas uuringu tulemusi kommenteerides, et kindlasti tehakse uuringust omad järeldused. „Uuringust selgus, et Otepää valda tajutakse oma, turvalise ja avatuna ning see on väga hea tulemus,“ ütles Merlin Müür.  „Edasi tuleb meil tähelepanu pöörata neile, kelle jaoks vald pole nii oma või turvaline, tuleb välja selgitada, mis teeks nende jaoks elu  koduvallas paremaks.“


Imagouuringuga saab tutvuda Otepää valla kodulehel rubriigis „Üldinfo“ -> „Arengukavad ja uuringud“

 


Otepää 900 ideekonkursi hääletus

SÜNDMUSTE KALENDER


KONTAKTANDMED
Lipuväljak 13, 67405 OTEPÄÄ
Tel. +372 766 4800
Mob.+372 515 7139
E-post:
vald@otepaa.ee
Avatud E. 8.00-18.00
T. K. ja N. 8.00-17.00
R. 8.00-15.30
LÕUNA 12.00-13.00
Reedel lõuna kell 12.00-12.30

Kuu vallavolikogus

Otepää Vallavolikogu istung toimub 18.augustil 2015 kell 15.00 Otepää Vallavalitsuse III korruse saalis.

Loe lisa...

Kultuurikalender

Nädal vallavalitsuses

27. nädala eelinfo (29.06. -05.07.2015)
Vallavalitsuse istungite kohta vaata infot SIIT
Loe lisa...

Jurist vastab

Tööinspektsioon koostöös Otepää vallavalitsusega on avanud rubriigi "Jurist vastab". Soovime olla abiks nii tööandjale kui ka töötajale uue töölepinguseadusega harjumisel.

Loe edasi

Otepää Teataja