Avaleht Uudiste arhiiv Pilkuse küla ja valla esindajad külastasid Kellavere radarijaama

Pilkuse küla ja valla esindajad külastasid Kellavere radarijaama

E-posti aadress Prindi PDF
11.aprillil külastasid Pilkuse küla, Otepää valla, Kaitseministeeriumi ja Keskkonnaameti esindajad Lääne-Virumaal Laekvere vallas Kellavere radarijaama. Külaskäigu organiseeris Kaitseministeerium.

Kohapeal kohtuti Kellavere radarijaama töötajatega ning Laekvere vallavanema ja volikogu esimehega.  Kellavere radar on sarnane Otepää valda planeeritava radariga. Kellaveres tegutseb radaripost tänaseks juba kaheksandat aastat. Selle aja jooksul ei ole täheldatud mingeid negatiivseid kõrvalmõjusid ei ümbritsevatele inimestele ega looduskeskkonnale. 

Vallavalitsusel on plaanis esitada volikogusse radarijaama detailplaneeringu algatamise eelnõu. Kui detailplaneering algatatakse, siis toimuvad menetluse käigus planeeringu eskiiside tutvustused – avalikud koosolekud, avalik väljapanek, avalikud arutelud. Detailplaneeringu algatamine ja selle menetlemise protsess annab võimaluse kõigil huvitatud isikutel teha oma ettepanekuid. Kuna antud ala on looduskaitsevööndis, siis on detailplaneeringu kehtestamiseks vajalik Keskkonnaameti luba.

Kaitseministeeriumi andmeil kavandatakse Otepää radariposti paigaldatakse kolmedimensiooniline keskmaa-õhuseireradar Ground Master 403. Kokku hankis Eesti 2009. aastal kaks sellist radarit – neist esimene paigaldatakse sel aastal Muhu saarel valmivasse radariposti ning teine Lõuna-Eestisse. Kahe täiendava keskmaaradariga kaetakse ühtse radarpildiga kogu Eesti õhuruum, kaks radarit annavad lisaks Virumaal Kellaveres asuvale kaugmaaradarile piisava õhuseirepildi Lääne- ja Kagu-Eestis.  Tõikamäele on planeeritud rajada radariposti peahoone, abihoone, trassid, piirdeaed, juurdepääsuteed – ühesõnaga kogu radarisüsteemi teenindamiseks vajalik taristu.  Radariposti tööshoidmiseks hakkaks seal kokku vahetustega teenima umbes 20 inimest – lisaks Õhuväe radarispetsialistidele ka kaitseliitlastest palgaline valvemeeskond, majahoidja, koristaja. Seejuures komplekteeritakse valvemeeskond ja abitöölised üsna kindlasti kohalike elanike ja kaitseliitlaste seast.  Mis puudutab radariposti võimalikke negatiivseid mõjusid ümbritsevale loodus- ja inimkeskkonnale, siis selliseid mõjusid radaripostiga ei kaasne ning seda on kinnitanud ka Terviseamet spetsiaalselt selle radaritüübi kohta koostatud analüüsis. Samuti vastab radar kõikidele rahvusvahelistele ohutusnõuetele.  Selgete kaasnevate mõjudena loob radaripositsioon kohaliku omavalitsuse jaoks kuni 20 uut töökohta-maksumaksjat, mis elavdavad kaudselt kohalikku majandust ja vähendavad tööpuudust. Samuti suureneb Kaitseväe alalise kohalolekuga üldine turvatunne, radariposti juurde rajatavat helikopteri maandumisplatsi saab kasutada ka hädaabilendudeks.

Kellavere radarijaam

Viimati uuendatud Reede, 13 Aprill 2012 14:35  


Otepää 900 ideekonkursi hääletus

SÜNDMUSTE KALENDER


KONTAKTANDMED
Lipuväljak 13, 67405 OTEPÄÄ
Tel. +372 766 4800
Mob.+372 515 7139
E-post:
vald@otepaa.ee
Avatud E. 8.00-18.00
T. K. ja N. 8.00-17.00
R. 8.00-15.30
LÕUNA 12.00-13.00
Reedel lõuna kell 12.00-12.30

Kuu vallavolikogus

Otepää Vallavolikogu istung toimub 18.augustil 2015 kell 15.00 Otepää Vallavalitsuse III korruse saalis.

Loe lisa...

Kultuurikalender

Nädal vallavalitsuses

27. nädala eelinfo (29.06. -05.07.2015)
Vallavalitsuse istungite kohta vaata infot SIIT
Loe lisa...

Jurist vastab

Tööinspektsioon koostöös Otepää vallavalitsusega on avanud rubriigi "Jurist vastab". Soovime olla abiks nii tööandjale kui ka töötajale uue töölepinguseadusega harjumisel.

Loe edasi

Otepää Teataja