Avaleht Sotsiaal Rehabilitatsiooniteenus

Rehabilitatsiooniteenus

E-posti aadress Prindi PDF


Otepää Tervisekeskus pakub rehabilitatsiooniteenust

2014. aasta lõpul esitas SA Otepää Tervisekeskus taotluse Sotsiaalkindlustusametile rehabilitatsiooniteenuse pakkumiseks, mille Sotsiaalkindlustusamet ka rahuldas ning sõlmiti leping teenuse osutamiseks.

Teenuse osutamiseks moodustati rehabilitatsioonimeeskond, kuhu kuuluvad:
Janika Külaots (sotsiaaltöötaja), Katrin Urke (sotsiaalpedagoog), Krista Aigro (eripedagoog), Ruth Ong (psühholoog), Katrin Karus (õde), Kadri Toomla (psühhiaater) ning Krista Anton (füsioterapeut), kes on ühtlasi rehabilitatsiooniteenuse koordinaator.

Mis on rehabilitatsiooniteenus?

Rehabilitatsiooniteenus on sotsiaalteenus, mille eesmärk on parandada puudega inimese iseseisvat toimetulekut, suurendada ühiskonda kaasatust ja soodustada töötamist või tööle asumist. Rehabilitatsiooniteenuse käigus hinnatakse inimese toimetulekut ja kõrvalabi vajadust, tehakse ettepanekuid kodu-, töö- ja õpikeskkonna kohandamiseks, abivahendi saamiseks ja kasutamiseks. Inimest nõustatakse erinevates valdkondades, et parandada edasist sotsiaalset toimetulekut. Rehabilitatsiooniteenuse käigus on võimalik koostada kliendi puude tuvastamisel isiklik rehabilitatsiooniplaan ja olemasoleva rehabilitatsiooni plaani alusel saada erinevaid teenuseid. Rehabilitatsiooniteenusele võivad pöörduda puuet taotlevad ja puuet omavad lapsed, tööealised puudega inimesed, tööealised psüühikahäirega inimesed ja vanadusikka jõudnud puudega inimesed.

Otepää Tervisekeskus pakub rehabilitatsiooniteenust

Tööealistel puudega inimestel (vanuses 16-64 eluaastat) on võimalik rehabilitatsiooni toetuse eest saada erinevaid taastusravi protseduure. Rehabilitatsioonitoetus on aastas ühekordselt makstav toetus, mille määr on kuni 51,14 eurot. Toetust on võimalik taotleda Sotsiaalkindlustusametist isiku avalduse alusel. Avalduse saab vormistada otse internetis Sotsiaalkindlustusameti koduleheküljelt, lisaks võib abi saamiseks pöörduda kohaliku omavalitsuse sotsiaalteenistusse või Otepää Tervisekeskusesse tel. 76 68 566 või posti teel See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. .

Oleme sõlminud koostööleppe Pühajärve Puhkekeskusega, mille raames pakume kaugemalt tulnutele seal ka ööbimise võimalust. Rehabilitatsioonitoetuse raames pakume erinevaid protseduure (basseini külastus, soolakamber, magnetravi, parafiinravi kätele, liikumisravi, käsimassaaž). Teenuste saamisel peab arvestama omaosalusega, milleks on 5% kogu toetuse (51,14eurot) summast ehk 2,55 eurot.

Rohkem infot rehabilitatsiooniteenusest:
http://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/rehabilitatsiooniteenus-5/
http://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/sotsiaaltoetuste-blanketid/

SA Otepää Tervisekeskus

Viimati uuendatud Esmaspäev, 08 Juuni 2015 13:08  


Otepää 900 ideekonkursi hääletus

SÜNDMUSTE KALENDER


KONTAKTANDMED
Lipuväljak 13, 67405 OTEPÄÄ
Tel. +372 766 4800
Mob.+372 515 7139
E-post:
vald@otepaa.ee
Avatud E. 8.00-18.00
T. K. ja N. 8.00-17.00
R. 8.00-15.30
LÕUNA 12.00-13.00
Reedel lõuna kell 12.00-12.30

Kuu vallavolikogus

Otepää Vallavolikogu istung toimub 18.augustil 2015 kell 15.00 Otepää Vallavalitsuse III korruse saalis.

Loe lisa...

Kultuurikalender

Nädal vallavalitsuses

27. nädala eelinfo (29.06. -05.07.2015)
Vallavalitsuse istungite kohta vaata infot SIIT
Loe lisa...

Jurist vastab

Tööinspektsioon koostöös Otepää vallavalitsusega on avanud rubriigi "Jurist vastab". Soovime olla abiks nii tööandjale kui ka töötajale uue töölepinguseadusega harjumisel.

Loe edasi

Otepää Teataja