« Tagasi

Melanija Pullerits pidas juubelit

Märtsi viimasel nädalal pidas oma 85. juubelit otepäälastele tuntud Melanija Pullerits. Juubilari käisid õnnitlemas Otepää vallavolikogu esimees Jaanus Barkala ja vallavalitsuse liige, kultuurispetsialist Valdur Sepp.

Melanija Pullerits, ehk Laine, nagu teda kõik otepäälased kutsuvad, on olnud pikaaegne Otepää Gümnaasiumi vene keele õpetaja. Õpetajaks tuli Laine Otepääle 1961. aastal, pedagoogitöölt lahkus ta 1992. aastal. Otepäälastele on Laine tuntud kui aktiivne Otepää Rahvateatri näitleja ja Otepää Naisseltsi liige.  Tegusa elu jooksul on tehtud paljutki - Laine on laulnud „Lepalindude" kooris (juhendaja Imbi Poolakene), korraldanud luuleõhtuid, teinud giiditööd ja arendanud ja hoidnud Otepää sõprusvalla Vihti (Soome), suhteid, jpm.

Otepää Naisseltsi aegadel alustas Laine koos Riita Aaderiga abistamistööd Kuigatsi lastekodu kasvandikega. Soome sõprade abiga sai lastekodusse toodud vajalikke tarbeesemeid ja mööblit. Lastekodulastele korraldati suvelaagreid, jõuluõhtuid ja muid toredaid tegevusi. Üks kasvandikest leidis endale Laine juures ka kodu. Laine on oma aktiivse tegevusega olnud eeskujuks paljudele noortele otepäälastele.

Soovime Lainele jätkuvalt sära silmadesse, rõõmu ja tervist!