« Tagasi

Jalgpalli osavusfestivalil olid edukad Otepää valla koolid

Rimi jalgpalli osavusfestival jõudis märtsis nelja maakonda – Lääne-Virumaa, Raplamaa, Valgamaa ja Läänemaa festivalidel osales 220 last 15 koolist.

Raplamaa festivalil osutus edukaimaks kooliks Kohila Gümnaasium, võttes esikoha mõlemas vanuseklassis. 1.-3. klasside arvestuses oli seitse osalejat. Võrdselt teenisid 19 punkti nii Kohila Gümnaasiumi I, II kui ka Märjamaa Gümnaasiumi võistkond, kuid kombineeritud harjutuse parem tulemus andis eelise Kohila I võistkonnale. Teise koha saavutas Kohila Gümnaasium II ja kolmandaks jäi Märjamaa. Esikolmikule järgnes Rapla Vesiroosi Gümnaasium (12 punkti), Rapla Ühisgümnaasium (7), Eidapere Kool (6) ja Valtu Põhikool (5).

4.-5. klasside seas haaras kaks esimest kohta taas Kohila Gümnaasium – I võistkond teenis 16 ning II võistkond 12 punkti. Kolmandaks jäi üheksa punktiga Märjamaa Gümnaasium, neljanda koha teenis Rapla Vesiroosi Gümnaasium (8 punkti) ja viiendaks jäi Rapla Ühisgümnaasium (3).

Esmakordselt Valgamaal toimunud osavusfestivalil oli osalevaid koole kaks – Pühajärve Põhikool ja Otepää Gümnaasium. 1.-3. klasside arvestuses sai esikoha Otepää Gümnaasium I üheksa punktiga, edestades Pühajärve Põhikooli (6 punkti) ja Otepää Gümnaasium II võistkonda (6 punkti). Vanemas vanuseklassis tuli esimeseks samuti Otepää Gümnaasium (7 punkti) ning teise koha saavutas Pühajärve Põhikool (5 punkti).

Läänemaal osales osavusfestivalil 44 last. Nooremas vanuseklassis noppis esikoha Haapsalu Linna Algkool I, kogudes 15 punkti. Neile järgnes sama kooli II esindus üheksa punktiga. Kolmandaks jäi Noarootsi Kool (6 punkti) ning neljandaks tuli Vormsi Lasteaed-Põhikool (3 punkti). 4.-5. klasside arvestuses sai enim punkte Haapsalu Linna Algkool II (12), neile järgnesid Haapsalu Linna Algkool I (5) ja Haapsalu Põhikool (4).

Lääne-Virumaal oli mõlemas vanusekassis võistlustules viis võistkonda. 1.-3. klasside seas oli parim Rakvere Reaalgümnaasium I, kes kogus kolme harjutusega 18 punkti. Teiseks jäi Vinni-Pajusti Gümnaasium 10 punktiga ning kolmandaks Rakvere Reaalgümnaasium II üheksa punktiga. Neile järgnesid Rakvere Eragümnaasiumi I ja II võistkond (vastavalt 8 ja 3 punkti).

4.-5. klasside kaks esimest kohta läksid Rakvere Reaalgümnaasiumi I ja II esindusele. Kolmandaks tuli Vinni-Pajusti Gümnaasium I, neljas oli Rakvere Eragümnaasium ning viiendaks jäi Vinni-Pajusti Gümnaasium II.

Iga osavusfestivali 4.-5. klasside kaks paremat võistkonda pääsevad 5. aprillil Tallinnas Kalevi spordihallis peetavale vabariiklikule finaalvõistlusele.

Pildigaleriisid festivalidest on võimalik näha siin.

Rimi jalgpalli osavusfestivali aitavad läbi viia Eesti Koolispordi Liit, Nike, Sànte ja ABC Motors.