« Tagasi

Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid külastab laskesuusatamise noorte ja juunioride MM-i

Juba sellel esmaspäeval, 26. veebruaril 2018 saavad Otepääl alguse noorte ja juunioride maailmameistrivõistlused, mis toovad võistlusradadele noorte ja juunioride vanuseklasside tipud. 27. veebruaril külastab võistlusi ka Eesti Vabariigi president proua Kersti Kaljulaid. 

 
Vabariigi president elab kaasa teisipäeval, 27. veebruaril kell 11.00 algavale naisjuunioride 12,5km pikkusele individuaaldistantsile. Võistluse järel osaleb proua Kersti Kaljulaid ka naisjuunioride lilletseremoonial.
 
Eesti Laskesuusatamise Föderatsiooni president Aivar Nigoli kinnitusel on laskesuusatamise perekond külastuse üle õnnelik. "Meil on siiralt hea meel, et proua Kersti Kaljulaid on oma tihedas ajagraafikus leidnud aja Otepää külastamiseks. Teadmine, et vabariigi president on kohapeal kaasa elamas, annab kindlasti meie noortele sportlastele veelgi enam indu ja tahet teha oma parim võistlus. Meil on suur au võõrustada presidenti selle talve suurimal Eestis toimuval rahvusvahelisel tiitlivõistlusel," sõnas Nigol.
Võistlusprogramm
 
Veel enne võistluste algust oodatakse kõiki spordisõpru 25. veebruaril kell 19.30 Tehvandi staadionile avatseremooniale. Tseremooniate juhi Karel Kulbini kinnitusel tasub staadionile tulla, kuna oodata on mõnusat meelelahutust. "Põnev vaatepilt on kahtlemata 37 koondise sissemarss. See on koht, kus osalevate sportlastega saab esimest korda ka lähemalt tutvuda ja noorte endi jaoks on see kindlasti väga uhke tunne marssida staadionile kandes uhkelt oma riigilippu" sõnas Kulbin. Teise põneva aspektina toob ta esile šõu-bändi "Öed" etteaste. "Kõik teavad Kristel Aaslaidi, Tuuli Randi ja Teele Viira ehedat saareemaist headust ja mul on väga hea meel, et just see kollektiiv noorte ja juunioride MM-i avab. Nende šõuprogramm on täpselt sama särtsakas kui noored ise ja annab võistlustele kahtlemata mõnusa avalöögi," kinnitas Kulbin.
 
Laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlused toimuvad Otepääl 26. veebruarist 4. märtsini. Osalema oodatakse ligikaudu 350 sportlast 37 riigist.
Võistlused on pealtvaatajatele tasuta.
 
Hea ajakirjanik, üritusele sissepääs on võimalik vaid akrediteeringu alusel. Akrediteering tuleb teha läbi rahvusvahelise alaliidu IBU süsteemi. Kuna esmakordsed avaldused vaadatakse üle ühekaupa ja see protsess võtab aega kuni 3 tööpäeva, siis palume teha akrediteering esimesel võimalusel.
AKREDITEERIMA
 
Lisainfo võistluste kohta:
Greete Kempel
YJWCH 2018 Otepää
kommunikatsioonijuht
+372 55922183
greete@atiim.ee