« Tagasi

Eesti rahvasportlaste paremik võistles talvisel Villa Müllerbeck Otepää rahvasprindil

Möödunud laupäeval, 10.veebruaril 2018,  toimunud traditsiooniline Villa Müllerbeck Otepää Rahvasprint tõi võistlustulle üle 70 autospordiharrastaja üheksas erinevas klassis. Võistlus pakkus elamusi nii sõitjatele kui pealtvaatajatele.

Lumistes oludes toimunud Otepää Rahvasprindil oli stardis kogu Eesti autospordiharrastajate paremik ja lisaks võistlejad Lätist ning Ameerika Ühendriikidest. Punktiarvestust peeti kokku kõikides rahvasprindi karikasarjades.

Marko Koosa, Otepää Rahvasprint võistluste juht: „Seekordne võistlus toimus talvistel metsateedel, mida ääristasid korralikud lumevallid. Tehniline võistlusrada koosnes kahest kiiruskastsest, mida tuli läbida kolmel korral. Uuendusena oli sellel korral lubatud kasutada ka kaardilugeja abi.

Neljarattaveoliste autode arvestuses tegi võistluse kaasa 9 meest. Võidu saavutas Antti Kangro
(Mitsubishi Lancer Evo 10 RS), kes alistas rivaalid esimeses ja teises sõiduvoorus. 17 osalejat oli kuni 1,8-liitrise mootoriga kaherattaveoliste autode arvestusklassis. Seal saavutas võidu Rivo Vähi (Honda Civic). 2WDb ehk üle 1,8-liitrise mootorimahuga kaherattaveoliste autode klass, kus startis 16
võistlejat. Parimaks osutus Marko Kukuskin (BMW 320). M&L klassis võttis võidu esmakordselt Otepää kohalik mees Urmas Reigo (VAZ 2101), kes edestas lähimat konkurenti päeva lõpuks napilt 2,2 sekundiga. SU klassis oli võidukas Ivar Burmeister (VAZ 2105). Naiste omavahelises mõõduvõtus jäi seekord peale Maria Roop (Ford Fiesta). Otepää valla teedel toimunud rahvasprindil olid võistlustules ka noored. Kuni 16-aastaste vanuserühmas teenis võidu välja Jaspar Vaher (Toyota Yaris) ning kuni 18- aastaste hulgas osutus võitjaks Jaan Eerik Planken (Honda Civic). Sport klassis tegi kõikides voorudes puhta töö ja oli teist aastat järjest parim Rainer Meus (Lada VFTS).

Võistluse juht lisas ürituse lõppedes: „ Eriti hea meel on selle üle, et Otepääl oli taas stardis palju
osalejaid ning kõikides klassides on kohal kogu Eesti paremik. Tore oli näha stardis ka palju koduvalla võidusõitjaid. Rada oli raske ja nõudlik ning hea tulemuse saavutamiseks pidi kõigil katsetel pingutama, kuid ei tohtinud teha ühtki sõiduviga. Uuendusena oli võimalik meeskondadel ja pealtvaatajatel jälgida võistlejaid ka GPS kaudu läbi LIVETEAMi rakenduse.

Otepää Rahvasprint korraldajad tänavad toetajaid, kes andsid hindamatu panuse Otepää
rahvasprindi etapi korraldamiseks: Eco Oil OÜ, Alko 1000/A1M, ööklubi Comeback, Makserv OÜ,
Otepää Winterplace, Ugandi Resto, Raunex, Õlimeistrid OÜ, KML Auto, Red Bull, Aasta Auto, Roosu talu ja Gustav kondiitrid. Suure panuse andsid ürituse toimumiseks Otepää vald ja Otepää Rahvasprint nimisponsor Villa Müllerbeck.