« Tagasi

Eriolümpia Euroopa murdmaasuusatamise võistlused Otepääl

Otepää toimuvad 5.-6.veebraril Eriolümpia Euroopa murdmaasuusatamise võistlused.
Otepää suusaradadele on kogunenud 129 eriolümpia sportlast 11 riigist: Eestist, Lätist, Leedust, Poolast, Saksamaalt, Soomest, Taanist, Sloveeniast, Šveitsist, Itaaliast, Ukrainast. Eriolümpia egiidi all võistlevad intellektipuudega sportlased. Võistlustel ütles tervitussõnad Otepää vallavanem Kaido Tamberg.

Lisaks võistlustele toimub paralleelselt ka rahvusvaheline eriolümpia suusatamise seminar, kus õpetatakse sarnaseid võistlusi korraldama ja läbi viima. Teadmisi tulevad koguma 12 riigi esindajad. Seminaril osaleb ka sveitslane Christoph Schmidt, kes oli mõni aasta tagasi meie suusakoondise peatreener.

Koostöös Eesti Politsei- ja Piirivalveametiga joosti 5.veebruaril eriolümpia tõrvikujooksu Tehvandi suusastaadionile. Eriolümpia tõrvikujooks on üle maailma tuntud traditsioon. Politseinikud tunnustavad oma osalusega eriolümpia tegemisi ja ühiselt kantakse ning süüdatakse avatseremoonial võistluste tuli. Sel aastal osaleb rekordarv politseinikke: 52.
 
Eestist osaleb võistlustel kokku 24 erinevat asutust: kooli ja hoolekandekeskust. Sportlased võtavad mõõtu vastavalt oma võimetele kas 100 m, 500 m, 1 km või 3 km rajal. Esimesel päeval toimuvad kell 12.00-15.00 eelvõistlused, mille põhjal sportlased jagatakse tulemuste järgi erinevatesse tugevusgruppidesse (divisjonidesse). Teisel päeval võisteldakse juba võrdsete vastastega auhinnalistele kohtadele. Kui võistlused Otepääl lõppenud, jätkuvad organiseeritud tegevused Pühajärve Spa- ja Puhkekeskuses. Mõlemal päeval saavad sportlased osaleda ülemaailmses „terve sportlase" programmis Fun Fitness, mis on Eestis tutvustamisel esmakordselt.
 
 
Teise päeva finaalvõistlused algavad Tehvandi suusastaadionil kell 10.00. Autasustamine ja lõputseremoonia algab Otepää kultuurimajas kell 14-16. Projekti rahastavad Euroopa Liit, Hasartmängumaksu Nõukogu, Kultuuriministeerium, Sotsiaalministeerium ja Eesti Kultuurkapital.
 
Fotod: SIIT