« Tagasi

Otepää Vallavolikogu esimeheks valiti Jaanus Barkala

24. oktoobril toimus Otepää vallavolikogu VI koosseisu esimene istung. Vallavolikogu esimeheks valiti Jaanus Barkala, aseesimeheks sai Rando Undrus.
 
Vallavolikogu esimehe kohale esitati üks kandidaat – Jaanus Barkala (VL Ühinenud Kogukonnad), kes valiti 13 poolthäälega volikogu esimeheks. Aseesimehe kohale esitati samuti üks kandidaat – Rando Undrus, kelle poolt hääletas 15 volinikku. 
 
Volikogu päevakorras oli ka vallavalitsuste lahkumispalvete ärakuulamine. Lahkumispalve lugesid ette Otepää vallavalitsuse liige vallavanema ülesannetes Mare Raid, Puka vallavanem Andrus Looskari ja Sangaste vallavanem Kaido Tamberg. Volikogu esimees Jaanus Barkala tänas vallavanemaid tehtud töö eest ning palus vallavalitsustel olla ametis seni, kuni kinnitatakse  uus vallavalitsus. 
 
Lisaks sellele andis volikogu liige Jaanus Raidal volikogu esimehele üle eelmise koosseisu haldusreformikomisjoni materjalid.
 
„Minu eesmärgiks on kindlasti töörahu säilitamine ning koostöö kõigi osapoolte vahel," sõnas volikogu esimees Jaanus Barkala. „Iga volikogu liige on oma ideede ja ettepanekutega oluline. Leian, et uues, ühinenud Otepää vallas on väga oluline rakendada kaasavat juhtimist ning tahan seda ka ellu viia."

Jaanus Barkala on olnud aastatel 1997 – 1999 Otepää Linnavolikogu esimees ning 2002 – 2005 Otepää Vallavolikogu esimees. Ta on lõpetanud Otepää Gümnaasiumi ja 2005. aastal Tallinna Ülikooli õigusteaduskonna magistrikraadiga. Ta on olnud mitmete asutuste nõukogude liige, asutanud Sokka Puhkekeskuse ning töötanud City Motors  direktorina aastatel 2006 – 2010. Hetkel tegutseb ta eraettevõtluses. Jaanus Barkala on olnud aktiivne kaitseliitlane – 1992. aastal lõpetas ta Kaitsejõudude Peastaabi Ohvitseride Kooli II lennu ja talle omistati ohvitseri auaste. Alates 1996. aastast on ta Valgamaa Kaitseliidu Maleva pealiku abi. Jaanus Barkala on AS Otepää Veevärk nõukogu esimees.
 
Järgmine vallavolikogu istung toimub esmaspäeval, 30. oktoobril kell 15.00, kus on päevakorras uue vallavanema valimine ja vallavalitsuse kinnitamine. Otepää vallavolikogus on 17 liiget. 
 
2017.aasta haldusreformi tulemusena elab ühinenud Otepää vallas 6748 elanikku, uue valla territoorium on 523 km². Otepää valla moodustavad endised Otepää ja Sangaste vallad, 7 Palupera valla küla ning 12 Puka valla küla. 
 
Fotol: Jaanus Barkala, foto: Monika Otrokova
 
 
Fotod volikogu istungist SIIT