« Tagasi

Vidrikel avati külamaja

Otepää vallas, Vidrike külas avas reedel, 25. augustil, oma uksed Vidrike külamaja. Külalisi rõõmustas Pühajärve Puhkpilliorkester ja Itaalia laulja Maurizio TOGO Pianoclub-ist.
 
Vidrike külamaja peremees ja perenaine Urmas Hiie ja Küllike Lilienberg ostsid pikalt tühjana seisnud külamaja ära eelmisel sügisel Maja on pika ajalooga – see ehitati 1880ndatel lähedal asuva Vidrike mõisa valitsejamajaks. Majas olid hiljem korterid, kauplus, sidejaoskond ja ka raamatukogu. Kümmekond aastat tühjana seisnud maja sai uue hingamise kogukonna koosolemise majana. Maja üks pool on planeeritud küla kogukonna ürituste läbiviimiseks, teises pooles saavad kõik külalised maitsvaid toitusid nautida – seal on köök ning puudega köetav pitsaahi. 
Külamaja peremees Urmas Hiie ütles tervituskõnes, et koos külarahvaga peeti plaani, mis sellest majast saada võiks. „Pakutigi välja ühe toreda külakõrtsi, poe ja mängutoa idee ning nii see külamaja valmis saigi," lausus Urmas Hiie. „Tänan kõiki, kes nõu ja jõuga kaasa aitasid ja ootame väga kõiki otepäälasi ning ka kaugemalt kandi inimesi meile külla."
Maja perenaine Küllike Lilienberg lisas, et söögikoht hakkab lahti olema reedest pühapäevani alates südapäevast kuni õhtuni.  Külamajaga toimetab pererahvas oma Tallinna-firma ETS NORD kõrvalt.
Otepää vallavanem Kalev Laul sõnas, et Vidrike külamaja avamine on kindlasti tõukeks ka teistele kogukondadele. "Otepääl on tugevaid ja hästi toimivaid kogukondi, nüüd on nende sekka lisandunud ka Vidrike kogukond," ütles Kalev Laul. „Arvan, et külamaja kujuneb toredaks koosolemise kohaks."
 
Fotod: SIIT