« Tagasi

Otepää käsitöömeistrite ja rahvamuusikute päev teemapealkirjaga „Igal kohal oma lugu“


                                                                                  „Jalg mitmes kaares rännuteid on jagand,
                                                                                   ent kuskil pole nõnda hää ,
                                                                                   kui sääl, kus mägede ja soode taga
                                                                                   koht imeline asub – Otepää!"
                                                                                                                               O. Kruus
                                                                                                                             
XXI Otepää käsitöömeistrite ja rahvamuusikute päev toimus 06. 08. 2017.  Nagu traditsiooniks on kujunenud koosneb üritus  rahvakultuuriprogrammist, õpitubadest, näitustest ning imetleda või osta saab käsitöömeistrite loomingut. Päev kandis seekord teemapealkirja   „Igal kohal oma lugu", et  väärtustada rohkem oma kodukoha identiteeti ja jutustada läbi rahvaluule Otepää lugu. Sel aastal toimus üritus  esmakordselt  Otepää Lipuväljakul, mis arvestades osalejate tagasisidet, tundus  väga sobilik.   


Otepää käsitöömeistrite ja rahvamuusikute päev algas traditsiooniliselt orkestrihelide saatel. Päeva avas Otepää vallavanem Kalev Laul. Järgnes Otepääle pühendatud rahvaluulepõimiku ettekanne, mille luuleridade autoriks on Otepäält pärit kirjanik Oskar Kruus.  Suurepäraseid etteasteid ja häid emotsioone pakkusid rahvatantsu- ja muusika piirkondlikud ja külaliskollektiivid: Varju Teder koos ansambliga „Jauram", eakate kollektiivid „Laulurõõm" ja „Tantsurõõm", rahvatantsurühmad „Vesiroos" ja segarühm „Nuustaku", külalistena Nõo „Vana tantsuklubi". Päeva lõpetas lauluga õhtujuht Raul Vester.


 Ootusärevalt elati  kaasa  Helle Kuldmaa esinemisele, kellele see oli esimene avalik ülesastumine lõõtspillil ning  loodame temalt edaspidi veel palju toredaid etteasteid. Nagu elus ikka teeb saatus vahel  oma korrektiive, mistõttu jäi meil üks   tunnustatud kollektiiv esinemisest kõrvale. Loodame nendega kohtuda järgmistel kordadel.  


Võimalus oli näha kahte suurepärast näitust Otepää Avatud Noortekeskuses:  sepp  Mart Salumaa isikunäitus „Teras ja valgus"   ning  suvisel maalikursusel valminud tööde näitus „Minu Otepää", kus maalitud  piltidel jäädvustati Otepää toredaid kohti ja suvelilli.


Süvendamaks huvi käsitöö ja kunsti vastu ning pakkumaks isetegemisrõõmu toimus kaks õpituba: „Järjehoidjate valmistamise õpituba" ja „ Joonistamise ja maalimise õpituba" kunstnik Reet Ohna juhendamisel. Eriti populaarseks osutus klaasile maalimine, kus osalejaid oli üle 50 inimese.
Olulise  panuse ürituse  õnnestumisele andis päevajuht  Raul Vester, kelle etteasted  olid tõeliselt nauditavad.


Sellise päeva  korraldamine on küllaltki suur ettevõtmine, mis saab toimuda ainult koostöös paljudega.  Otepää käsitöömeistrite ja rahvamuusikute päeva poleks saanud läbi viia, kui  Otepää vallavalitsus poleks  meie tegemisi väärtustanud ja toetanud. Täname toetuse eest Eesti Kultuurkapitali Valgamaa Ekspertgruppi ning  hea koostöö eest Otepää Kultuurikeskust ja Otepää Avatud Noortekeskust. Täname Vello Iirt, Merano pizzat, Otepää Grilli, Elsa kohvikut, Edgari trahterit, Merike Sarve, Merle Lillepoodi, Anni Butiiki.Oleme tänulikud  oma seltsi liikmetele ja kõikidele  teistele, kes meie üritusele oma õla alla panid. Täname kauplejaid ja külastajaid.
Loodame, et see oli oodatud suvesündmus nii otepäälastele endile, ümberkaudsetele ja turistidele. Kohtumiseni järgmisel aastal!

MTÜ Otepää Naisselts juhatus
     
Otepää vallavanem Kalev Laul: „Otepää käsitöömeistrite ja rahvamuusikute päev on pika traditsiooniga üritus. Täname Otepää Naisseltsi ja kõiki abilisi suurepärase ja meeldejääva ürituse korraldamise eest."

Fotod SIIT