« Tagasi

Rattamatkad aitavad nihutada piire

Pärast haldusreformi moodustub senistest Otepää, Sangaste, Puka ja Palupera valdadest üks ühine vald. Selleks, et tutvustada uut valda kutsub Otepää Vallavalitsus kõiki huvilisi rattamatkadele.
 
Kolm rattamatka „Nihutame piire" toimuvad augustikuus ning nendel osalejad sõidavad Otepäält nii Puka, Palupera kui ka Sangaste suunas.
 
Kõik matkad algavad kell 15.00 Otepää Keskväljakult ning sõit toimub osalejatele jõukohases tempos. Sihtkohas tehakse puhkepaus koos joogi ja suupistetega. Igas vallas kohtub ratturitega vallavanem. Pärast pausi sõidetakse tagasi Otepääle.
 
„Ootame rattamatkadele kõiki – noori, lapsi, emasid-isasid, vanaemasid-vanaisasid," ütles Otepää vallavanem Kalev Laul. „Kõigil kolmel matkal osalejad saavad lisaks rattasõidurõõmule väga hea ülevaate neljalt vallavanemalt uue valla kohta."
 
Kellel ratast ei ole, saab 8. ja 29.augusti matkal laenutada Loodusturism OÜ-lt tõukeratast. Tõukeratta laenutamiseks on vajalik eelregistreerimine tel 527 2701 (Imre Arro, Loodusturism OÜ).
 
Rattamatkad korraldab Otepää vald, üritust rahastab Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfond, Eesti Noorsootöö Keskus ning Haridus- ja Teadusministeerium Lõuna-Eesti kohalike omavalitsuste noorsootööalase koostööprojekti raames. 
 
Matkade ajakava:
1. Teisipäev, 8. august kell 15.00 Otepää Keskväljak – Nõuni kultuurimaja (Palupera vald) – Otepää (üks ots 8,5 km)
2. Teisipäev, 15. august kell 15.00 Otepää Keskväljak – Meegaste turismitalu (Puka vald) – Otepää (üks ots 12,5 km)
3.Teisipäev, 29. august kell 15.00 Otepää Keskväljak – Harimäe vaatetorn (Sangaste vald) – Otepää (üks ots 14 km)