« Tagasi

Sügishooaja teatrietendused Otepääl

13.septembril 2017  kell 19.00 Otepää Kultuurikeskuses Rakvere Teatri etendus 
„Kuhu küll kõik lilled jäid"
Osades Ülle Lichtfeldt, Marin Mägi-Efert, Madis Mäeorg (külalisena) 
Marlene Dietrich - helesinine ingel, paljude poolt armastatud, jumaldatud, imetletud, igatsetud; patsifist, vägivalla ja ülekohtu vastu võitleja, ainulaadne isiksus, ema, femme fatale. Seda kõike oli Marlene Dietrich ja ometi jäi ta oma elu lõpuni saladuseks.
 
Tahate legendi? Palun väga – me pakume seda. Tahate skandaalseid paljastusi!?
Olete lahkesti oodatud! Ainult, et Dietrichi paljastused võivad olla üle mõistuse ausad. Pole kindel, kas nähtu teile meeldib, kas see hirmutab või ahvatleb.
 
Pilet 13/15 eurot. Sooduspilet õpilastele ja pensionäridele. Piletid müügil Piletimaailmas ja Otepää Turismiinfokeskuses.
 
 
18.oktoobril 2017  kell 19.00 Otepää Kultuurikeskuses Kuressaare Linnateatri etendus „Savann"
Mängivad: Lauli Otsar, Markus Habakukk, Jürgen Gansen ja Risto Vaidla Autor ja lavastaja: Karl Koppelmaa
Kunstnik: Johannes Valdma
Üks noormees sooritas enesetapukatse.
Aasta läks mööda, tabletid ja jutuajamised arstidega ja nüüd saab ta koju. Oma isa ja õe juurde, kes teda ei oota. Ei, see pole perekonnadraama. See on aeg, mil kõik tahab enesesse tõmbuda. Soov omada ohutuid intiimruume, soov jääda elu lõpuni lesima sooja vannivette ja lõigata läbi sidemed reaalsusega.
Kellega suhelda siis, kui enesesse tõmbumine on kas soov või ehk paratamatus? Üks imaginaarne sõber, luul või keegi, kelle oleme sajaks aastaks ära unustanud...
Siis võib hakata kirjutama seriaali. Sellest, mis praegu ühe noormehe arvates toimub. Praegu, kuid ohutul distantsil, sada aastat tagasi, mil kõik näib kui paar tolmupilve teineteist taga ajamas – kuskil kaugel-kaugel – savannis. 
 
*Pilet 14/12 eurot. Sooduspilet pensionäridele ja õpilastele.                                                             Ostes kümme piletit korraga, on grupipileti hind 10 €.
Piletid müügil Piletimaailmas ja Otepää Turismiinfokeskuses.                                                                                                
 
Etenduse pikkus koos vaheajaga  2h 15´
Esietendus 25. jaanuaril 2017 Kuressaare Linnateatris.
 
Oodatud on teatrikülastajad alates vanusest 15 a.
 
 
19.oktoober 2017  kell 11.00 Otepää Kultuurikeskuses Kuressaare Linnateatri lasteetendus „Rääkivad riided"
Osades Merilin Kirbits, Rauno Kaibiainen, Taavi Lepik
Autor ja lavastaja Aarne Mägi
Kunstnik Annika Aedma
Muusika autor Laine Lehto
Kolm lõbusat tegelast suudavad mänguhoos üksteist üllatades luua erinevaid olukordi kõigest ümbritsevast. Kaasakiskuvad mängud on liikuvad ja need muutuvad pidevalt. Aga kui muutumine on nii ootamatu, et ka need kolm lahedat tegelast ei saa enam aru, kuidas see muutumine toimus ja miks see aset leidis, siis võib asi muutuda vastupidiseks, et ei ole enam nii lahe, sest lihtsalt ei saada enam aru, miks ja mis on teisiti.
 
Rääkivad riided on lugu riiust ja leppimisest. Kui ei suudeta leppida mingil põhjusel riidu mindud sõbraga, kui ei suudeta leppida sellega, et enam ei ole nii, nagu harjutud, kui ei suudeta leppida võõraga, kes on teistmoodi. Mis siis saab? Riid? Sõda? Ja mis juhtub, kui on riid või sõda? Seda ei soovi keegi.
Leppimise terekäe ulatamine on vaevaline, aga tunne peale käepigistust suur ja ülev.
 
Etenduse pikkus ca 45 minutit.
Vanusele 5-12  eluaastat.                                                                                                 
*Pilet 5 eurot. Piletid müügil Piletimaailmas ja Otepää Turismiinfokeskuses.
 
NB! Kuressaare Linnateater osaleb ka projektis Aitan Lapsi. Toimetulekuraskustega peredest lastele on võimalik Aitan Lapsi projektist pileteid taotleda mõlemale etendusele. Selleks on vaja lugeda lehelt http://www.eeteal.ee/?s=39 või lehelt http://www.aitanlapsi.ee/92est.html tingimusi, täita tellimusleht ja saata meilile ene@klteater.ee
 
4.november 2017  kell 19.00 Otepää Kultuurikeskuses Komöödiateatri etendus  „Hollywoodi filmitähed"
Osades: Katrin Karisma, Helgi Sallo
Lavastaja Erki Aule
Kunstnik Riina Vanhanen
Tõlkija Hannes Villemson
 
Selle loo peategelasteks on kunagised filmikunsti superstaarid Bette Davis ja Joan Crawford, kes on mõlemad ka Oscari pälvinud. Alles oma karjääri lõpus mängivad nad esimest korda samas filmis ja muidugi puhkeb halastamatu konkurents. Selles sõjas on kõik vahendid lubatud. Mõlemad kiristavad hambaid, aga peidavad selle teeseldud naeratuse taha. Rafineeritud solvangud ja vaimukused lendavad mõlemas suunas ja kumbki ei kavatse alla anda.
 
Paratamatult tekib küsimus, kas meie eesti primadonnad on ka midagi taolist läbi elanud? Olid ju nemadki Estonia teatris nii kolleegid kui konkurendid. Sellele küsimusele oskavad vastata ainult nemad ise, meie võime ainult oletada vastavalt oma rikutuse tasemele. Ja nautida mõlema kirglikult esitatud rolle ning otsustada, kumb siis ikkagi seekord peale jäi, kas Helgi Sallo või Katrin Karisma?
 
Pühendatud Katrin Karisma 70. juubelile.
 
Pilet 13/15 eurot. *Soodustus kehtib õpilastele, tudengitele, pensionäridele. Piletid müügil Piletilevis ja Otepää Turismiinfokeskuses.