« Tagasi

Otepää lasteaed sai toetust rekonstrueerimistöödeks

Riigihalduse minister Jaak Aab kinnitas omavalitsuste lasteaedade energiasäästu investeeringute rahajaotuse. Nimekirjas on ka Otepää Lasteaed.
 
Antud toetus on ettenähtud rekonstrueerimistöödeks, selleks, et parandada lasteaedade energiatõhusust ja seega vähendada ülalpidamiskulusid. Toetuse suurus on 169 710,12 eurot, mis on 62% projekti kogumaksumusest, millega on plaanis renoveerida Otepää Lasteaia Pähklikese maja. 
 
Soojustatakse hoone välisseinad, katus ja I korruse põrand, vahetatakse aknad soojapidavamate vastu, uuendatakse küttesüsteem. Samuti seatakse sisse uus ventilatsioon. Selle tulemusena vähenevad kulutused hoone kütmisele, samuti on hoone soojem ja mugavam nii lastele kui ka lasteaia töötajatele.
 
Lisaks soojustamistöödele on Pähklikese majas toetuseväliselt plaanis teha täiendavaid remondi- ning siseviimistlustöid. „Projekteerimistöödega oleme juba varakult alustanud, seejärel tahame korralikult ette valmistada ja läbi viia hanked ning ehitustegevus võiks alata järgmise aasta kevadel, et kasutada maksimaalselt seda perioodi kui lasteaialapsed on suvepuhkusel." täpsustas Otepää vallavanem Kalev Laul. „Läbiviidud energiaaudit näitas, et Pähklikese maja soojusenergia kokkuhoid oleks hoone renoveerimisel vähemalt 17%"
 
Kokku toetab riik 42 lasteaia rekonstrueerimist summas 12,1 miljonit eurot. Toetusraha antakse Eestile laekuvatest CO2 kvoodimüügituludest. Raha jaotamisel on arvesse võetud, et see jõuaks igasse Eesti piirkonda ning seetõttu konkureeriti regioonidepõhiselt, mitte üleriigiliselt. Põhja-Eesti saab 2,8 miljonit, Kesk-Eesti 2,3 miljonit, Lõuna-Eesti 3,2 miljonit, Lääne-Eesti 1,7 miljonit ja Kirde-Eesti 2,1 miljonit eurot toetust. Projektid valisid välja Keskkonna Investeeringute Keskuse energiasäästu eksperdid.