« Tagasi

Laste vabariik Otepääl

Elamustuur „Laste vabariik" tuuritas 20. juunil Otepääl. Vaatamata vihmasele ilmale jätkus põnevust ja lusti nii suurematele kui ka päris pisikestele. 
 
Laste vabariigi tuur algas etendusega «Kõige parem kingitus!». Etenduses  mängisid Rauno Kaibiainen, Merilin Kirbits, Artur Linnus ning Katrin Kalma. Pärast etendust astus  üles Otepää muusikakooli orkester Arno Antoni juhendamisel. Laulsid Helen Kirsi laululapsed, tantsulusti pakkusid  Puka lasteaia tantsijad. Laulis ja ukulelel mängis Heidi Soonberg. Andero Keskküla, kes esindas kohalike omavalitsuste koostöögrupi draamaõpet tegi samuti etteaste. 
 
Lisaks etendusele ja kontserdile oli  Otepää Lipuväljakul püstitatud mänguala, kus sai elamuskeskuses uudistada ning seigelda. Töötubades sai erinevaid asju meisterdada. 
 
 „Tore, et selline vahva üritus on just noortele mõeldud," märkis Otepää Avatud Noortekeskuse juhataja Kätlin Meema.  „Tänan kõiki vabatahtlikke, Avatud Noortekeskuse noori, kes ürituse läbiviimisel abiks olid."
 
Laste Vabariik on ettevõtmiste sari, mille eesmärgiks on tähistada koos lastega Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva. Laste Vabariik läbib perioodil maist septembrini 2017 kõik Eesti maakonnad. Projekti koordineerib Eesti Lastekirjanduse Keskus. Asukohtade koostööpartner on Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus, sündmuste kulgu kajastab ERR Lastejaam. Otepää-poolne koostööpartner oli Otepää Avatud Noortekeskus. Edasi tuuritab Laste vabariik Tõrvasse ning Valka. 
 
Fotod SIIT