« Tagasi

Eesti esimene turismiinfopunkt tähistas 25. juubelit

1.juunil täitus Eesti esimesel rohelise I-märgi saanud Otepää Turismiinfokeskusel 25 tegevusaastat. 
 
1.juunil 1992.a. avas Otepää Linnavalitsus kohapeal Rahvusvahelise Turistiinfopunkti. See kuupäev märgib esimese rohelise I-punkti märgi tekkimist Eestis.
 
„Murrang turismimajanduses saabus üheksakümnendate aastate alguses, kui Otepää piirkonda hakkasid hulgaliselt külastama välisturistid. Juba 1989.a. avaldati deklaratiivne otsus kuulutada turism Otepääl prioriteetseks majandusharuks. Esimeste konkreetsete sammudeni jõuti 1992.a. esimesel poolel," kommenteeris infopunkti saamislugu infokonsultant Lea Ilp. 
 
Otepää Turismiinfokeskus on veerandsaja aasta jooksul olnud erinevate ametkondade ja organisatsioonide struktuuriüksus - Otepää Linnavalitsus, Turismiamet, EASi erinevad osakonnad, Otepää Vallavalitsus, mõnda aega tegutseti ka sihtasutusena. Alates 2015.aasta aprillist koordineerib Otepää Turismiinfokeskuse, Valga Külastuskeskuse ja Tõrva infopunkti tööd SA Valgamaa Arenguagentuur. 
 
Infokeskust külastab aastas orienteeruvalt 20 000 inimest, kellele jagatakse tasuta informatsiooni Otepää turismipiirkonna, Valgamaa ja kogu Eesti turismiobjektide, majutus- ja toitlustusettevõtete, aktiivse puhkuse veetmise võimaluste, kultuurisündmuste, giiditeenuse osutajate ja transpordivõimaluse kohta. Müüakse suures valikus suveniire, mitmed neist kohalike meistrite valmistatud või toodetud - sepised, keraamika, postkaardid, raamatud, puidutooted, taimeteed, seebid, mahlad, mesi. 
 
Kohalikud elanikud on turismiinfokeskuses sagedased külalised, ostetakse suveniire ja Piletilevi ning muid pileteid, tarbitakse paljundus-ja skaneerimis, samuti Cargobusi pakisaatmisteenust.  Infopunkti pöördutakse erinevate murede ja küsimustega, kohapeal püütakse alati nõuga aidata.
15.maist kuni 15.septembrini on Otepää Turismiinfokeskus avatud iga päev, tööpäevadel 10-17, laupäeval, pühapäeval ja pühade ajal 10-15.
 
Fotod: SIIT