« Tagasi

Siidisabad - legend on sündinud

„Kõrgemal laiub vaid taeva avarus." Nii võib lühidalt kokku võtta Siidisabade selle võimlemishooaja. Vähe sellest, et võideti kõik võistlused millest osa võeti, tehti seda alati ka päeva kõrgeima punktiskooriga. Nüüdseks juba legendaarsete tüdrukute kuldse lapsepõlve lõpetas neljapäeval toimunud rahvusvaheline jõuproov Helsingis, millest võttis osa ka Otepää Gümnaasiumi õpilane Augustiine Tamme.
 
International Tournament – PNV CUP- il 12-14 aastaste vanusegrupis osales 14 võistkonda paljudest eri riikidest. Pika, emotsiooniderohke ja väsitava võistluspäeva lõpetas Siidisabade Catsi esitus, mida publik oli kogu päeva kannatamatult oodanud. Ja publik sai selle, mida oldi tuldud vaatama.
 
Alati säravad kiisud esitasid oma kava seekord aga pisaraid neelates, sest tüdrukud teadsid, et selles koosseisus esinetakse tõenäoliselt viimast korda... Tean, et ka paljud poksitreenerid ei ole sellist keskendumist veel näinud, millega noored tüdrukud oma esinemisele vastu läksid. Otsustaval hetkel sooritati kava taas sama säravalt  nagu mitmeid kordi varemgi - paremini kui eikeegi enne neid!
 
Kohtunike punktide kokkuarvamine kestis seekord terve igaviku enne kui tabloole ilmus 17,850 punkti, siis tähendas kuldset punkti noorteklassis esinemisele. "Tüdrukud, te olete kangelased!" ei suutnud  treener Elsa Sinijärv tundeid enam vaka all hoida. 
 
Teise koha saavutas Venemaa rühm Oscar, punktidega 17,500 ja kolmas oli samuti Venemaa esindus Madonna Victoria punktidega 17,450.
 
Edasi minnakse väljateenitud suvevaheajale. Kes, kus ja nüüd juba millises juunioriklassis tuleval aastal jätkab - näitab aeg...
 
Aare Tamme
VK Rütmika
 
Foto: Aare Tamme