« Tagasi

Tunnustati aasta ema ja anti üle sünnikirjad kõige pisematele

Laupäeval, 13.mail toimus Otepää Kultuurikeskuses valla aasta ema tunnustamine ja traditsiooniline sünnikirjade üleandmine kõige pisematele. Valla aasta emaks pärjati tänavu Ene Prants ning sünnikirjad said kätte 19 uut vallakodanikku. 
 
Aasta ema kontserdil esines Alen Veziko, kes pani saalitäie peolisi oma kaunitele lauludele kaasa elama. Laulude vaheajal õnnitlesid vastseid vallakodanikke ja nende vanemaid vallavolikogu esimees Siim Kalda, vallavanem Kalev Laul ja lastekaitsespetsialist Kristin Leht. Väikesed ilmakodanikud, 7 poissi ja 12 tüdrukut,  kes olid sündinud 01.10.2016 -31.03.2017 said lisaks sünnikirjadele graveeringuga fotoalbumi, Helin Villa lasteraamatu ja MTÜ Karukäpa poolt kootud papud. 
 
Valla aasta ema nominentide ja aasta ema iseloomustused luges ette vallavanem Kalev Laul. Sellel aastal laekus aasta ema konkursile kolm ettepanekut  – Ene Prants, Inge Sõlg ja Karin Uibopuu. Otepää Naisselts valis aasta emaks nelja lapse ema Ene Prantsu. Vallavolikogu esimees Siim Kalda ja vallavanem Kalev Laul tunnustasid aasta ema nominente ja valla aasta ema, Otepää Naisseltsi esinaine Ene Raudsepp andis valla emale üle Naisseltsi meene. 
 
Avati Veronika Pulleritsu näitus „Ilu vanaema aias" ning kohalolijad said imetleda MTÜ Kärukäpa käsitöönäitust. 
Valla aasta ema valib Otepää Naisselts,  aasta ema saab Naisseltsi meene ning vallavalitsuse tänukirja ning tema nimi kantakse Otepää Naisseltsi auraamatusse. Aasta ema nominente tunnustatakse vallavalitsuse tänukirjaga.
 
Aasta ema nominent INGE SÕLG töötab Otepää Gümnaasiumi spordihoone puhastusteenindajana. Tal on kolm täiskasvanud last. Inge on alati olnud rõõmsameelne, pole kunagi virisenud, on alati abivalmis ja seda vaatamata sellele, et on pidanud lapsi üksi kasvatama. Kõige vanem tütar Anneli elab Iirimaal, poeg Taavi on elektrik Tartus, tütar Eneli õpib Lääne-Virumaal raamatupidamist. Inge jõuab töö ja sugulaste aitamise kõrvalt käia ka kirikukooris laulmas. Ta on vanaemaks ühele lapselapsese ja varsti ka tulevasele lapselapsele.
 
Aasta ema nominent KARIN UIBOPUU on emaks kolmele lapsele. Karin töötab Otepää lasteaias õpetajana.  Täiskasvanud õppijana omandas ta töö kõrvalt eelkooli pedagoogi kutse Tartu Ülikoolis. Talle on omistatud ka Valgamaa Aasta Õpetaja tiitel. Karin Uibopuu on tore ja rõõmsameelne pereema, tema suhted lastega on hoolivad ning lugupidavad. Karin tõi ligi 15. aasta eest Otepääle linetantsu ja lõi koos tütre Kristeliga tänaseni toimiva linetantsutrupi. 
 
Nelja lapse ema, Otepää valla aasta ema ENE PRANTSU teavad Otepääl tõenäoliselt kõik. Ene on elupõline Otepää elanik, ta on lõpetanud Otepää Keskkooli ja täiendanud ennast mitmetel koolitustel, mis puudutavad massaaži ja iluteenuseid ja kokandust. Ta töötab massaaži- ja iluvaldkonnas. Ema Ene lapsed on samuti toimekad – poeg Hendrik töötab Tallinnas elektroonikavaldkonnas, Priidik on Soome noorte lumelauakoondise peatreener, Urmo töötab Tallinnas laotehnika paigaldajana ja tütar Elisabeth lõpetab Otepää Gümnaasiumi 9.klassi.  Ene teeb väga palju vabatahtlikku tööd, ta on alati rõõmsameelne, aktiivne ja sportlik. Ene korraldab vallarahvale erinevaid matkasid alates Südamekuu ja Liikumisnädala raames kuni Otepää 900. juubeli auks peetud ajaloomatkani välja. Enel on hulgaliselt hobisid, lisaks ilumaailma tegemistele veab ta Otepää Kultuurikeskuses tantsuringi. Kõikide oma hobide ja huvide kõrval on Ene Prants Naiskodukaitse Otepää jaoskonna aktiivne liige juba seitsmendat aastat. Ene üheks suureks kireks on teater ja mitte ainult etenduste vaatamine, vaid hoopistükkis ise laval olemine. Otepää Rahvateatris on ta kaasa löönud juba keskkooli-ajast, ehk ligi 30 aastat. Ene rollid pole piirdunud ainult kohalikel lavalaudadel esinemistega, vaid on ulatunud ka kaugemale. Nimelt on ta osalenud mõnedes teleseriaalides ja filmides, näiteks „Kelgukoerad" ning „Vanad ja kobedad". 
Ene Prantsu lapsed Hendrik, Priidik, Urmo ja Elisabeth on öelnud, et nende ema on kõige soojema hingega inimene tervel maamunal.  Ta aitab alati hea meelega, vahet ei ole, kas on tegemist pereliikme või võhivõõraga. 
 
Fotod SIIT
 
Fotod  1. aasta ema Ene Prants, 2. aasta ema nominent Karin Uibopuu (vasakult) Ene Prants ja aasta ema nominent Inge Sõlg. Fotod: Monika Otrokova