« Tagasi

17. mail toimub Otepääl ohutusinfopäev ja kriisiõppus Tehvandi 2017

17. mail on Otepää elanikud, valgamaalased ja teisedki huvilised oodatud Tehvandi staadionile, kus toimub ohutusinfopäev ja kriisiõppus. Õppusel saavad elanikud osaleda suurüritusel juhtuval õnnetusel ohtu jäävate inimeste rollis, keda evakueeritakse. 
 
17. mail korraldab päästeamet Otepääl Tehvandi staadionil ohutusinfopäeva elanikele ning regionaalse suurõppuse. Õppusel mängitakse läbi liinibussi ja ohtlikke aineid vedava veoki liiklusõnnetus ning Tehvandi staadionil samaaegselt toimuv rahvusvaheline suurvõistlus, kus leitud kahtlasest kotist tingitud ohu kõrvaldamiseks sekkuvad demineerijad. „Õppuse põhirõhk on operatiivteenistuste ja Otepää vallavalitsuse koostöö harjutamisel inimeste massievakuatsiooni korraldamiseks," selgitas õppuse peakorraldaja, Valgamaa päästepiirkonnajuhataja Alar Roop.
 
Tegevuse keskpunkt on Tehvandi staadioni parkimisala, millega külgneb Valga maantee. Maanteel piiratakse kiirust ja liiklejatel palutakse olla ülimalt tähelepanelik, sest teel võivad liikuda evakueeritavate rollis elanikud ja kooliõpilased. Evakuatsiooni imiteerimiseks suhtlevad politseinikud ümberkaudsete elanikega ukselt uksele käies „ohualasse" jäävate inimeste hulga kohta infot kogudes.
 
Infopäev algab kell 10.00 ja seal annavad operatiivteenistuste ennetustöötajad tule-, vee-, pommi- ja liiklusohutuse alaseid nõuandeid ning õpetavad esmaabivõtteid.  Orienteeruvalt kell 13.00 algab kriisiõppus, mis lõpeb kell 16.30. Õppusele kaasatakse politsei- ja piirivalveameti helikopter ning kõigile pakutakse sõdurisuppi. 
 
Üritus korraldatakse koostöös Politsei- ja Piirivalveameti, Tartu Kiirabi, SA Tehvandi Spordikeskuse, Otepää Vallavalitsuse, Eesti Punase Risti Valgamaa Seltsi, Häirekeskuse, Maanteeameti, Kaitseliidu Valgamaa Maleva, Keskkonnainspektsiooni, turvafirmade G4S, USS, Meeskond ning Suusaliidu, Laskesuusaföderatsiooni ja Valga Haigla ja Klubiga Tartu Maraton.
 
Lisainfot annab õppuse peakorraldaja, Valgamaa päästepiirkonna juhataja Alar Roop e-post alar.roop@rescue.ee, telefon 5 206 625.
 
NB! Seoses õppusega on Otepää Keskväljakul endise teenindusmaja esine parkla 17.05.2017 kell 8.00 -14.00 parkimiseks suletud! Parkimine on korraldatud liiklusmärkidega. 
 
Marek Kiik
Lõuna päästekeskuse kommunikatsioonijuht