« Tagasi

Otepää mälumängurid olid edukad

Lõppenud hooaeg oli edukas ka Otepää mälumänguritele. Kõige olulisemaks saavutuseks võib lugeda Eesti omavalitsuste vahelise mälumängusarja „MAAKILB" 2. kohta Haapsalu järel. Hõbemedalid teenisid Kadri Steinbach, Urmas Kuldmaa, Meelis Lill ja Kaido Mägi.


Üle mitme aasta õnnestus Otepää valla esindusel võita Tartu ees Palupera karikavõistlustel. Karikavõitjateks tulid Mairold Kõrvel, Meelis Lill, Kaido Mägi ja Urmas Kuldmaa. Samas kosseisus tuldi ka Valgamaa meistriteks mälumängus.


Korraldati ka ise mälumänge. Kõige tähtsaim neist oli Otepää Linnaraamatukogu poolt korraldatud Eesti karikavõistlused paarismälumängus. Rõõmustava üllatusena oli kohal kogu Eesti selle ala paremik. Kaido Mägi ja Kadri Steinbachi poolt koostatud küsimustele vastamisel läks esikoht jagamisele maailma mälumänguolümpia kullamehe Igor Habali (koos kogenud Alar Särgavaga) ja telesarjade võitja Tiit Naaritsa (koos teadusajakirjanik Arko Oleskiga) tandemite vahel. Pronksiga pidi leppima mäluhiiglaste Indrek Salise ja Alar Heinaste kooslus. Otepää ja ühtlasi Valgamaa parim paar oli Mairold Kõrvel - Urmas Kuldmaa, kes saavutasid tubli 13.koha. Tänusõnad auhinnalaua rikastamise eest Otepää Vallavalitsusele ja ilusate ruumide eest Kultuurikeskuse perele. Mängus kõlanud küsimustega saab tutvuda veebilehel www.kilb.ee.


Kui suvetuuled vahepeal meil ajusid tühjaks ei puhu, loodame sügisel mälu uuesti proovile panema hakata!

Kaido Mägi
Otepää mälumängumeeskond