« Tagasi

Otepääd külastasid Pihkva ja Novgorodi esindused

30. märtsist - 2.aprillini 2017 olid Otepääl külas Pihkva ja Novgorodi linnade esindused. 
 
Külalised tutvusid Otepääga, osalesid Novgorodi teemaõhtul ja Otepää linna 81. aastapäeva kontserdil. Külastati Otepää Turismiinfokeskust, Eesti Rahva Muuseumi ja Sangaste lossi. Toimus kolme osapoole seminar, kus räägiti pikemalt koostööst. 
 
„Kutsusime Pihkva ja Novgorodi esindajad Eestisse, kuna planeerime tihedamat koostööd turismis, spordis ja kultuuris," selgitas Otepää vallavanem Kalev Laul. „Nii Pihkva kui ka Novgorodi elanikud on meie jaoks potentsiaalsed külalised ja turistid."
 
Kolme osapoole seminaril arutatigi, kuidas edaspidi teha koostööd. Seminaril viibisid ka Valgamaa Arenguagentuuri juhataja Rein Org, turisminfospetsialistid Signe Hunt ja Külliki Pikk  ning SA Lõuna-Eesti Turism juhataja Ene Reedi. 
 
Üheskoos tõdeti, et vajalik oleks piiriüleste tegevuste käivitamist – näiteks tuleks mõlema poole reisifirmadele tutvustada vaatamisväärsusi nii siin- kui ka sealpool piiri, et tekitada külastajates suurem huvi.
 
Novgorodi delegatsiooni koosseisu kuulusid linna turismiinfokeskuse „Krasnaja Izba" arendusjuht Andrei Vassiljev ja turismispetsialist Julia Šabajeva, restorani „Rossija" peakokk Natalja Lifanova ja juhataja Natalja Štšannikova ning folkestraadi ansambli „Malahit" juhendaja Elina Šinder, Ljudmilla Petrova, Olga Fjodorova. Üheskoos korraldati Ugandi Restos Novgorodi teemaõhtu, kus pakuti „Rossija" peakoka valmistatud vene toitusid ja esines ansambel „Malahit". „Krasnaja Izba" arendusjuht Andrei Vassiljev tõdes, et koostöö alustamiseks on kindlasti vaja arendada omavahelisi suhteid. „Meil on palju ühist ja on palju sellist, mis vastastikku huvi pakub, loodan, et tulevikus leiavad vene turistid Tartu ja Tallinna kõrval ka Otepää üles."
 
Külalised edastasid oma tervitused ka Otepää linna 81. aastapäeva kontserdil, kus samuti esines ansambel „Malahit".  Pihkva delegatsiooni koosseisus olid Pihkva linnavalitsuse spordi- ja noorsootöö spetsialist Aleksander Gavrilov, restorani „Hansa" juhataja Deniss Romanenko ja Pihkva internetiportaali pressaparte.ru ajakirjanik Igor Dokutšajev.  Pihkva aselinnapea Igor Sirotin märkis, et Pihkva teeb koostööd ka ülejäänud Lõuna-Eestiga. „Pihkvalased viibivad Otepääl regulaarselt – siin on suurepärased võimalused tegeleda spordiga ja veeta vaba aega. Kes on korra Otepääga tutvust teinud, see tuleb kindlasti tagasi," lisas Igor Sirotin. 
 
Hansalinnades Pihkvas ja Novgorodis on tulekul hansapäevad, kuhu ka kõik otepäälased on väga oodatud. 
 
Loe visiidist Pihkva uudisteportaalis: http://pressaparte.ru/news/syuzhety/961/
 
 
Fotod: SIIT
 
Külalised Käärikul