« Tagasi

Otepää linna aastapäev möödus meeleoluka kontserdi saatel

1.aprillil 1936. aastal anti Otepääle linnaõigused. 1.aprillil toimus meeleolukas 81. aastapäeva kontsert Otepää Kultuurikeskuses.
 
Linna aastapäeva kontserdil esinesid TTÜ Akadeemiline Naiskoor (dirigendid Aivar Leštšinski ja Jana Perens) ning Tartu neidudekoor Kurekell (dirigent Vilve Maide). Külalisena esines Novgorodi naisansambel Malahit (juhendaja Elina Šinder). 
 
Volikogu esimees Siim Kalda ja vallavanem Kalev Laul andsid üle Otepää valla medalid. Sellel aastal pälvisid medalid ajakirjanik ja humorist Mart Juur, spordipedagoog Helle Tallo, Arula külavanem Voldemar Tasa ja Pühajärve Spa&Puhkekeskuse juhatuse liige Jaak Raudsepp. Anti üle ka aasta spordiperekonna tiitel perekond Jaak ja Jana Maele ning tunnustati Vesiroosi naisrahvatantsurühma 20. tegutsemise aastapäeva puhul. Vallavalitsus määras kollektiivile ka  200 eurot juubelikingituseks.
 
„Otepää linna juubelikontsert tõi saali palju pidulisi, mille üle oli ainult hea meel," märkis vallavanem Kalev Laul. „Otepää on põneva ja kuulsa minevikuga koht, mille on tuntuks teinud kohalikud ärksad kodanikud. Tänan kõiki, kes on aidanud luua linnas meeldiva ja hea elukeskkonna!"
 
Otepää linna sünnipäeval viibisid ka Pihkva ja Novgorodi linnade delegatsioonid. Otepäälasi tervitasid Pihkva aselinnapea Igor Sirotin ja Novgorodi turismiinfokeskuse arendusosakonna juhataja Andrei Vassiljev. 
 
Otepää linna ajaloost:
Rahvasuus liikuvate mälestuste järgi kattis 19. sajandi algul praeguse Otepää linna all olevat kõrgustikku pähklimets (saksa keeles "Nusstage"). Kui 1862. aastal sai tegevusloa alevik, sai  aleviku nimeks Nuustaku,  mis vahetati ajaloolise Otepää nime vastu välja alles 60 aastat hiljem (1922). Ka 1.aprillil 1936. aastal toimusid Otepääl pidustused. Ametiasutused ja koolid ei töötanud, turuplatsil toimus koosolek, kohal olid "filmimeister" ja ajalehemehed. 1939. aastaks tõusis Otepää linna elanike arv 2300-ni. Linnas oli 370 maja ja 42 tänavat. Linna maa-ala kogupindala oli 413 ha.
Aastal 2017  elab linnas 2245 elanikku, linnas on 56 tänavat.
 
Allikas: H.Mägi "Otepää-Kääriku". Tallinn, 1971, Otepää Vallavalitsus


Fotod: SIIT

Otepää valla medalist Mart Juur luges autasu kätte saades luuletuse.
 
Krokodille ja haikalasid
ei ela Pühajärves,
ei uju seal piraajasid,
kus ahvenaid on parves
 
Ei kohta talisuplejaid
nüüd Pühajärve ääres
vaid paadisillal mõtlejaid
kel vesi püksisääres
 
Ei päästa rannavalve
sind iseenda käest
kes elas üle talve
saab üle igast mäest
 
1. aprill 2017 Mart Juur