« Tagasi

Toidugurmaanid kogunevad Otepääle

13.-26. märtsil toimub Otepää piirkonnas heade maitsete festival Otepää Maitsed Valgamaal, kus toidugurmaanid saavad kahe nädala jooksul proovida kohalikust toorainest kolmekäigulist menüüd.  Enne ürituse toimumist käis kohapeal toitudega tutvumas kohalik komisjon. 
 
Komisjoni kuulusid Otepää vallavanem  Kalev Laul, tuntud toidugurmaan Jüri Makarov ning GMP Pühajärve restorani peakokk Koit Uustalu. Toidud pildistas üle Eesti tuntuim toidufotograaf Lauri Laan. Projektist Otepää Maitsed Valgamaal võtavad osa viis piirkonna toidukohta: GMP Pühajärve Restoran, L.U.M.I kohvik, Ugandi Resto,  Pühajärve SPA&Puhkekeskus ning Sangaste Rukki Maja. 
Otepää Maitsed Valgamaal projektijuht Mailis Martin märkis, et kõik osalejad olid kõvasti vaeva näinud. „Kõigi toidukohtade juures jäi meile silma, et inimesed armastavad ja oskavad lugu pidada kohaliku väiketootja toodangust," rõhutas Mailis Martin. „Kohalikku toorainet oli menüüde juures ohtralt kasutatud – põnevamatest saab välja tuua Lõuna-Eesti põdra, Sangaste rukki, Kivi talu mahe lambakarree, Otimäe talu tallemaksa, Mooska suitsusaunaliha. Kasutatud oli selliseid huvitavaid komponente nagu kuusevõrseid ja kohapeal idandatud mahedad mungoad."  Erimenüü juurde, mis maksab 15 eurot, kuulub ka veel talvepealinnast inspireeritud dessert. „Ka desserdid on kohalikust toorainest ning väga vahvad - küll olid neil Otepääle omaselt kujundatud tuubirajad, küll lumekuhjad," lisas Mailis Martin. 
 
Komisjoni liikmed jagasid asjalikke ettepanekuid kõigile osalejatele, et menüüd veelgi paremaks teha. 
„Kutsun kõiki kindlasti Otepää Maitsetest Valgamaal osa võtma, menüüd on väga head, on, mida oodata," lausus vallavanem Kalev Laul. „Otepää Maitsed Valgamaal projekt toob esile just piirkonna omapära ning samuti on see väga hea koostööprojekt kõigi asjaosaliste vahel."
 
 Otepää Maitsed Valgamaal korraldajaks on Otepää vald koostöös GMP Grupp AS-iga. Projekti toetab Otepää Vald ja EAFRD, MAK 2014-2020 Leader meede ja Valgamaa Partnerluskogu.
Vaata lisa: FB Otepää Maitsed Valgamaal ning broneeri koht juba varakult!
 
Fotosid Otepää maitsetest vaata SIIT
 
Fotol: žürii tööhoos, foto: Lauri Laan.