« Tagasi

Eriolümpia Baltimaade talimängud toimuvad kuuendat korda

Otepääl Tehvandil toimuvad 01.-02. märtsil juba kuuendat korda Eriolümpia Baltimaade talimängud. Otepää suusaradadele kogunevad eriolümpia parimad suusatajad Eestist, Lätist ja Leedust. Talimängudel võistlevad ka Eestit esindavad sportlased, kes märtsi keskel sõidavad Austrias toimuvatele eriolümpia talvistele maailmamängudele.
 
1.märtsil said talimängud traditsiooniliselt Otepää vallamaja eest. Eriolümpial osalejaid ja politseinikke tervitasid Otepää vallavalitsuse haridus- kultuuri- ja spordinõunik Janika Laur, Politsei- ja Piirivalveameti peaspetsialist Marina Adamova ja EO Eesti Ühenduse juhatuse esimees Urmas Paju. 
 
Koostöös Eesti Politsei- ja Piirivalveametiga alustati 10.45 eriolümpia tõrvikujooksu Tehvandi suusastaadionile. Eriolümpia tõrvikujooks on üle maailma tuntud traditsioon. Politseinikud tunnustavad oma osalusega eriolümpia tegemisi ja ühiselt kantakse ning süüdatakse avatseremoonial mängude tuli. 
 
"Talimängud on meie organisatsiooni aasta suursündmus, mida oodatakse suure ärevusega. Lisaks mõõduvõtmisele spordis, saavad intellektipuudega sportlased end proovile panna ka muudes igapäevastes sotsiaalsetes oskustes, sellised kogemused on suure väärtusega," ütles mängude peakorraldaja, eriolümpia spordidirektor Siret Kruk.
 Eestist osaleb võistlustel kokku 23 erinevat asutust: kooli ja hoolekandekeskust, lisaks sportlased Lätist ja Leedust. Kõikidest riikidest kokku on registreerunud 155 sportlast, kes võtavad mõõtu vastavalt oma võimetele kas 100 m, 500 m, 1 km või 3 km rajal. Esimesel päeval toimuvad kell 11.45-14 eelvõistlused, mille põhjal sportlased jagatakse tulemuste järgi erinevatesse tugevusgruppidesse. Teisel päeval võisteldakse juba võrdsete vastastega auhinnalistele kohtadele. Kui võistlused Otepääl lõppenud, jätkuvad organiseeritud tegevused Pühajärve Spa- ja Puhkekeskuses.
 Teise päeva finaalvõistlused algavad Tehvandi suusastaadionil kell 10.00. Autasustamine algab orienteeruvalt 12.30. Talimängudest on kujunenud kõikidele osavõtjatele emotsiooniderohke suursündmus, mida veel kaua positiivselt meenutama jäädakse. Projekti rahastavad Hasartmängumaksu Nõukogu ja Sotsiaalministeerium.
 
Tiina Möll
EO Eesti Ühendus
www.eeo.ee
 
Täpsem info: 
Siret Kruk
EO Eesti Ühendus spordidirektor, talimängude peakorraldaja
tel: 5666 6431
e-post: siret@kroonu.tartu.ee
 
Fotod SIIT