« Tagasi

Otepää korraldab toidumaratoni

Talvepealinn Otepää on tuntud kui koht, kus korraldatakse erinevaid maratone – suusa-, jooksu- ja rattamaratonidest kuni saunamaratonini välja. Sellega aga ei piirduta – 13.-26. märtsil toimub Otepää piirkonnas toidumaraton Otepää Maitsed Valgamaal.
 
Kahe nädala jooksul on võimalik Otepääl ja lähiümbruses proovida talvest ja Lõuna-Eestist inspireeritud kolmekäigulist menüüd 15 euro eest.  
 
Otepää vallavanem Kalev Laul sõnas, et Otepää piirkond on valmis talviste suurürituste kõrval pakkuma elamusi ka maitsemeeltele. „Talvepealinnas asuvad lisaks suusakeskustele kolm Eesti parimate toidukohtade hulka kuuluvat restorani," sõnas Kalev Laul. „Idee selline üritus teha pärinebki neist ühe, GMP Pühajärve Restorani rahvalt." 
 
Projektist Otepää Maitsed Valgamaal võtavad osa viis piirkonna toidukohta: GMP Pühajärve Restoran, L.U.M.I kohvik, Ugandi Resto,  Pühajärve SPA&Puhkekeskus ning Sangaste Rukki Maja. 
 
Projektijuht Mailis Martin selgitas, et  iga toidukoht paneb välja ainult temale eriomase menüü, kus aukohal kohalik tooraine. Dessert saab olema inspireeritud Otepääst, kui talvepealinnast.  „Meil on ka eraldi žürii, kuhu kuuluvad restoranide kokad, kes vaatavad igas toidukohas menüüd üle ja maitsevad toitusid," rääkis Mailis Martin. „Soovime oma külastajatele pakkuda parimat ning seetõttu läbivad erimenüüd nii-öelda eelkontrolli. Otepää Maitsed Valgamaal on suurepärane koostööprojekt Otepää vallavalitsuse ja erinevate toitlustusettevõtjate vahel."
 
Enne toidukoha külastamist tuleb sellega ühendust võtta ja broneerida kohad. Erimenüüdega saab tutvuda Otepää Maitsed Facebooki lehel alates märtsikuust.
 
Otepää Maitsed Valgamaal korraldajaks on Otepää vald koostöös GMP Grupp AS-iga. Projekti toetab Otepää Vald ja EAFRD, MAK 2014-2020 Leader meede ja Valgamaa Partnerluskogu.
 
 
Foto: Lauri Laan